Windows XP - Nie chcę sie uruchomić

Witam. Mam problem. Ostatnio sformatowałem dysk wrzuciłem nowego windowsa antywira i cała mase innych programów… Teraz mam poważny problem bo przy uruchamianiu kompa dochodzi do momentu gdy pisze “ZAPRASZAMY” i tak już zostaje… Co to może być? Jak Odpale menedżera zadań i zakończe proces o nazwie “CHDISC.EXE” to komp odpali a normalnie nie chce… Co tutaj zrobić? Instalnołem AdAdware i przesnakowałem ale dalej mam to samo…:frowning: Jak nie dotykam go ponad 15 minut to też zaczyna chrobotać dyskiem i zmula go całkowicie… Jest jakaś rada, lub program bo nie hcce znowu formatować dysku… Pomocy :!:

a Nortona instalowałeś? bo ja miałem idientyczny problem, a wszystko przez tego antywira-mulącego system.

Ps. Mozesz podać konfiguracje kompa? :slight_smile:

matislord

Po pierwsze Norton muli, ale na kompie gdzie masz poniezej 256RAM.

Stwierdzenie ze ten antywir jest mulacy jest jak najbardziej mylne.

Co do problemu.

Po zaladowniu sie Twojego profilu wejdz kolejno:

Moj Komputer > PPM na Dysk C:\ > zakl. Narzedzia > i tam gdzie jest sprawdzanie bledow kliknij Sprawdz

funkcja chkdsk odpiada za sprawdzanie poprawnosci plikow na komputerze podczas jego bootowania.

Mysle ze masz ja wlaczona gdzies.

Jesli to wyzesz nie pomoze to zrob jeszcze tak:

Start > Uruchom > msconfig > zakl. Uruchamianie > znajdz chkdsk > odznacz > OK

Przez wersje z jednej stronki. ;]

Więc tak:

Sprawdzanie dysku nic na dało, nie wykryło żadnych błędów o systemie… Więc zabrałem się za drugi sposób czyli:

Ale wśród tych procesów Nie ma czegoś takiego jak “chdisc” :confused: Teraz sam już nie wiem co robić, zależy mi żeby nie formatować dysku i dlatego chce to jakoś naprawić… Co do kompa co mam 128MB ramu procek 2.0 GHz i MKS’a 2005. Skanowałem w poszukiwaniu wirusów i nic nie znalazł… Co jeszcze można z tym zrobić?

Zrob screena i pokaz co masz w tej zakladce Uruchamianie.

Moze jest jakis wadliwy proces ktory odpala wlasnie to i profil nie umie sie wlaczyc.

Probowales wylaczyc antywira i to sprawdzic jeszcze raz ?

Moziwe ze on chce skanowac dysk i dlatego to tak dlugo trwa.

http://www.djmouse.neostrada.pl/screen1.JPG

http://www.djmouse.neostrada.pl/screen2.JPG

A co do antywira to nawet po odinstalowaniu jest tak samo :frowning:

Poodchaczaj wszystko poza:

  • mks_menu

  • ABregmon

  • EchoCtrl

I sproboj ponownie.

Poprostu zostaw MKS’a oraz firewalla i sterowniki od muzycznej, myszki,grafy,itp.

Zostawiłem te 3 i restart i mam to samo… Jak można sprawdzić gdzie jest źródło tego procesu chkdisc ?? Może to faktycznie jakieś spyware, tyle że nic tego usunąc nie może… :frowning:

Chkdisck jest to polecenie ktore wywoluje sprawdzanie poprawnosci plikow na kompuetrze. Masz to poprostu jakims cudem caly czas wlaczone.

Mialem kiedys to samo i u mnie pierwsza metoda z wszystkimi opcjami pozachaczanymi pomoglo.

Moze sproboj jeszcze tak:

_ Start > Uruchom > chkdsk /f _

Pojawi sie konsola a w niej wpisz “T” i enter i restart kompa.

Komputer wtedy sprawdzi popranownosc plikow.

Moze to pomoze.

Wieeeeellkkiieeeee Dziiieeekkiiii niby sprawdził dysk ale nic nie wykrył… Pojawiło się " Trwa uruchamianie systemu…" zrestatował się sam jeszcze raz i teraz odpala normalnie :slight_smile: Jeszcze raz Dzięki Ziomek :slight_smile: Może się kiedyś jakoś odwdzięcze :smiley: