Windows XP nie chce się włączyć

Tak jak w temacie. Gdy włączam windows xp , na rozpoczęciu ładowania wyskakuje mi error o tym , że windows xp nie może znaleźć pliku lub folderu : C:/Windows/System32/Config/System

Płytke win xp posiadam. Proszę o pomoc.

Może opiszesz w jakiej sytuacji to się stało? Jakaś awaria, podłączenie dodatkowego dysku, zmiana partycji?

Wczoraj gdy wylaczalem komputer wszystko dzialalo dzis z rana wlaczam i nie dziala ( przepraszam za brak ortografii ale pisze z laptopa )

Wydaje mi sie ze moze byc kilka przyczyn.

Sprwadz najpierw czy mozesz uruchomic system z F8 jesli sie uda to wybierz opcje ostatnia dzialajáca konfiguracja ewentualnie spróbuj uruchomic w trybnie bezpiecznym (minimalna liczba sterwoników etc). Opcja druga jest uzycie plytki windowsa na start i wybranie opcji napraw aktualná instalacje windows® w czasie instalki.

Jesli to zawiedzie proponuje wymontowac dysk i wlozyc do innego dzialajacego kompa (jako Slave)a tam przeskanowac programami testowymi na bledy logiczne i fizyczne.

  1. Do trybu wyboru nie moge dojsc

  2. Jak uruchomic naprawe ? Po zaladowaniu wszystkigo pojawia sie wybor , instalowanie xp itd wybralem naprawe ®, wszedlem do konsoli , wybralem instalacje xp no i nie wiem co dalej przypomina do cmd w windows xp ;]

  3. nie mam drugiego kompa stacjonarnego

wiec do wyboru tylko opcja 2 tylko jak to zrobic ;]

Edit :

Juz chyba wiem czego to jest wina wczoraj nie chcialo mi sie czekac az komputer sie wylaczy i wylaczylem go trzymajac power :frowning: :cry:

,a teraz komputer sie wylaczyl juz 2 raz nie wiem czemu przeciez nawet nie bylem w win xp , prosze o pomoc ;(

Tu jest link do konsoli odzyskiwania i komend w niej dostepnych:

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=12

Polecam komende chkdsk na poczatek.

Problem rozwiazany na forum hotfix.pl dziekuje za zainteresowanie.

Coś nadal nie tak z Twoim komputerem, bo przecież piszesz z laptopa ("Wczoraj gdy wylaczalem komputer wszystko dzialalo dzis z rana wlaczam i nie dziala ( przepraszam za brak ortografii ale pisze z laptopa " - czy mogę sobie to ustawić w sygnaturze?)