Windows XP nie chce się zainstalować

Witam wszystkich!

Od kilku dni borykam się z pewnym problemem, a mianowicie:

pewnego dnia na kompie nie chciał odpalić się system, po włączeniu kompa jedyne co było widać na ekranie to migający podkreślnik, załatwiłem więc płytkę z windowsem celem zainstalowania go od nowa (bo jak mniemam po prostu padł system). W biosie ustawiłem boota z cd, odpaliłem ponownie kompa. Po uruchomieniu pojawiło się info, że naciśnięcie jakiegokolwiek klawisza spowoduje uruchomienie instalatora, tak też zrobiłem.

Na ekranie pojawiło się info

“instalator sprawdza konfigurację sprzętową komputera”

po czym cyk, gaśnie i uruchamia się od nowa :frowning: Wszystkie kondensatory są ok, napięcie w płycie głównej także…

Specyfikacja kompa to Core 2 Duo 2,66, GeForce 8600gt 512mb, dysk twardy 300gb i drugi 1000gb… płyta ASUS P5Kpl… byłbym wdzięczny za pomoc…

pozdrawiam.

Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym i zrób przywracanie systemu.

Żeby zawęzić pole poszukiwania problemu wypnij ten dodatkowy HD zostaw tylko ten z systemem,najprostszą metodą sprawdzenia czy problem nie jest typowo sprzętowy jest odpalenie kompa pod którymś z Linuxów w trybie Cd Live,jak się odpali i będzie działał to morzesz rzucić okiem na zawartość HD i resztę sprzętu (np pamięć) ewentualnie pod Gparted zobaczyć układ partycji na hd i czy wszystkie są poprawnie widziane,ew jeśli wcześniejsze ratowanie lub przywracanie systemu nie przyniosło efektów zrobić formatowanie partycji na której ma być systen i ustawianie jej jako bot.

Jak nasz swoje dane w Moje dokumenty a nie chciał byś ich stracić to przenieś na inną partycję albo na pendriva,to oczywiście zrób przed formatowaniem o ile dane są na dysku i dysk działa.

witaj ‘’ załatwiłem więc płytkę z windowsem celem zainstalowania go od nowa’’ no to nie masz orginarnej płytki z systemem? u kolegi może działeć a u ciebie nie pójdzie

Tryb awaryjny nie chce się odpalić, przy przytrzymywaniu f8 wyrzuca info z boot, w którym prosi o źródło z systemem, po wybraniu odpowiedniego napędu i tak się restartuje. Odpalałem kompa w różnych konfiguracjach sprzętowych, zamieniałem dyski twarde, sprawdziłem z pamięcią z innego kompa i nadal nic… Pierwszy raz wątpię, że uda mi się cokolwiek zdziałać z tym kompem samemu :confused:

No niestety, ale czeka Cię „czysta” reinstalacja systemu.

mógłbyś udzielić mi wskazówek, jak to zrobić?

http://lajfmajster.pl/2009/01/24/instal … k-po-kroku

lub…

http://forum.pccentre.pl/topic/150915-i … ndowsa-xp/

Dziękuję.