Windows xp nie da się aktywować

Nie moge aktywować windowsa xp przez telefon mimo że orginał

Opisz swój problem dokładniej. Wątpię czy na podstawie tego co napisałeś ktoś znajdzie racjonalne rozwiązanie.

Rozmawiałeś z konsultantem czy tylko z automatem? Jak przez automat się nie da to łączy właśnie z konsultantem, jeżeli masz oryginalny system to muszą Ci pomóc. Zadają kilka pytań, odpowiadasz, jeżeli wszystko jest w porządku, przełączają na automat i dostajesz identyfikator do aktywacji.

Rozmawiałem z konsultantem on kazał mi podać kilka pierwszych liczb z klucza aktywacyjnego przez telefon i kazał mi odświeżyć żeby wygenerować noky klucz zrobiłem wszystko jak muwili ale ten klucz się nie odświeżył więc kazali mi iść do sklepu w którym kupiłem windows chcieli mi wmuwić że to pirat a przeciesz aktywowałem go jusz sporo razy śmiechu warte po prostu mnie zbyli gdy próbowałem aktywować przez internet to pisało mi że ten klucz jest autoryzowany

Jak sobie nie poradzisz to pozostaje ci AntiWPA i nie mozna uznac tego za nielegalne pod warunkiem że masz oryginalny system (kupiony). Licencja OM mówi ze kupiony system mozna zainstalowac na jednym komputerze natomiast nie zabrania instalowania na nim jakichkolwiek aplikacji, a kodu źródlowego tez nie zmieniasz. Podkreslam ze musisz miec legalny system. I to jest ostateczność, lepiej spróbuj aktywować go przez konsultanta.

Dodane 04.01.2010 (Pn) 20:59

Mógł ktoś uzyc twojego klucza uzywając AntiWPA, dlatego klucza nie można nikomu pokazywać.

W licencji nie ma nigdzie zapisu że musisz system aktywować.

To nie jest łamanie prawa tylko obejscie prawa.

Na pewno oryginał?

Nie dedykowany dla jakiejś marki?

Nie “z odzysku”? Po zakupie nalepka z hologramem była w idealnym stanie, czy wyglądała na używaną?

Pirata można poznać po “okazyjnej” cenie. Sklepy mają jakieś 5-10% marży na Windowsa, więc nie mogą zbytnio obniżyć ceny.

Nie był instalowany na innych komputerach? Zbyt często nie był wymieniany cały sprzęt?

Identyfikator powinien się odświeżyć, może nośnik był modyfikowany? (np. za pomocą nLite). Albo coś nie tak poszło z instalacją.

Orginalny kupiony w komputroniku jakieś 3 lata temu wymieniałem płytę główną ale potym aktywował się wiele razy

Jak wymieniałeś płytę główną ot tak sobie to licencja przepada, co innego jak wymieniasz płytę bo się zepsuła.

Ps. Dobrze by było jakbyś zajrzał raz kiedyś do słownika, bo aż odechciewa się czytać Twoje posty