Windows xp - nie działa usb


(E Marek21) #1

Witam, mam taki problem. Kolega dał mi kompa do postawienia systemu z informacją że nie działa myszka. Zainstalowałem system i nie działają wszystkie porty usb tzn system zainstalował sterowniki tylko po podłączeniu do któregokolwiek portu pokazuje komunikat - nie rozpoznano urządzenia usb (próbowałem z różnymi: dysk, pamięć, myszka) konfiguracja mobo gigabyte GA-K8NS wer. 1.1 system windows xp sp3. Zaktualizowałem bios. Ma ktoś jakiś pomysł?


(Joni987) #2

Na stronie producenta płyty są sterowniki pod USB. Może po ich zainstalowaniu porty będą Ci działać.

Myślę że zanim zainstalujesz sterowniki pod USB lepiej (tak mi się wydaje) wcześniej zainstalować sterowniki do chipsetu

Tu masz wszystkie sterowniki do tej (GA-K8NS) płyty głównej:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... #anchor_os


(E Marek21) #3

tak zrobiłem zainstalowałem sterowniki do chipsetu potem dodatkowo do usb i nic to nie dało, teoretycznie sterowniki są bo system pokazuje 6 portów usb


(Joni987) #4

To co mi jeszcze przychodzi do głowy to:

  • Czy USB do których podłączasz urządzenia są z tyłu obudowy? Jeżeli z przodu to podłącz bezpośrednio (z tyłu) do płyty głównej, bo możliwe że kabelki do przedniego USB są źle podłączone.

  • Zobacz w biosie czy USB jest włączone, może jest są jakieś ustawienia dot. obsługi USB? Spróbuj je pokonfigurować. Chociaż teoretycznie jak przeinstalowałeś BIOS to na ustawieniach fabrycznych wszystko powinno być ok.

dodatkowo tu masz instrukcje; przejrzyj może coś znajdziesz:

http://europe.giga-byte.com/FileList/Ma ... _2.0_e.pdf


(Murzyn1) #5

W biosie znajdź pozycję :

LEGACY USB SUPPORT [enabled]

APIC SUPPORT [enabled]

poprawa?


(E Marek21) #6

jeśli chodzi o pierwszą opcja jest coś podobnego i jest włączone a tej drugiej nie ma wcale w tym biosie..