Windows XP - Nie działa Windows Update

Mam problem. Otóż zrobilem dziś format komputera. Gdy już zainstalowalem niezbędne sterowniki postanowilęm zaktualizować windowsa, ale niestety po wybraniu opcji windows update w przeglądarce pokazalo się białe tło i nic więcej. Myślałem, że to wina Internet Explorera 6 (niestety to jest domyślnie w plikach instalacyjnych), więc go zaktualizowalęm do ósemki. Niestety dalej nie da się instalować aktualizacji. System jest w 100% legalny (mam klucz i dokonałem aktywacji przez internet). Próbowałem zainstalować Service Pack 3 ręcznie z plyty Komputer Świata, to się udalo, ale w trakcie byly jakieś problemy (po pierwszym restarcie komp się zawiesił).

Co mam teraz zrobić. Format od nowa? Czy istnieje możliwość że wygasła mi licejncja? Co na to poradzić?

EDIT: Z Ostaniej chwili, bonusowo nie działa mi Windows Media Player, wyskakuje wewnętrzny błąd aplikacji

Po mojemu po prostu Windows źle się zainstalował. Niestety zdarzają się takie przypadki. Spróbuj tego: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html. Jeżeli nie rozwiąże problemu, będziesz zmuszony wgrać system od nowa.

Niestety w zaleceniach jest by instalować z płytki z równym SP, a ja zainstalowałem 3. No trudno, drugi formacik nie zaszkodzi, aczkolwiek z BCD się trzeba będzie bawić (Mam też Windowsa 7 na drugiej partycji) Mówi się trudno, dzięki za pomoc. Podejrzewałem, że tak będzie, ale przynajmniej się upewniłem

Możesz zintegrować SP3 programem Nlite…

Jak mam to zrobić z oryginalną płytką? Z resztą gra jest nie warta świeczki, na tym systemie mam tylko sterowniki, ale mam za to inne pytanie (Administrację przepraszam za mały offtop) Mam coś dziwnie poustawiane w Biosie z dyskami (jeden jest pod SATA, a starsze są pod IDE, i mimo, że SATA dominuje nad innymi to problemy bywają). Mianowicie instalator windowsa nie zawsze widzi partycję na system XP jako dysk C:, i często zajmuje literę, która jest istotna dla innego dysku (np. z grami). Zmienić po instalacji się tego nie da, bo to równa się z zabiciem systemu, ale jak ustawić tą literę przed instalacją?

Nie tylko przez nlite możesz to zrobić. Tutaj masz moim zdaniem w sumie lepszy sposób: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705, … razem.aspx

Pozostanę chyba przy formacie (po prostu nie chce mi się bawić w to, jak w systemie są tylko sterowniki - w sumie 40 minut roboty i 100% pewności). Tylko wrócę do pytania nr 2. Jak mieć kontrolę nad tą literą dysku

EDIT: Ewentualnie mam inne pytanie, gdy do naprawy systemu z SP3 użyje mojej płytki z SP2, to naprawa w ogóle się nie uda, czy po prostu tylko SP3 zostanie usunięty?

kontroli nad literą dysku nie będziesz miał ale zawsze możesz odłączyć te dyski.

Szlak, u mnie nie da się tak łatwo rozbebeszyć kompa w trakcie instalacji, ale trudno, coś wykombinuje.

Zastanawia mnie jednak nadal ta naprawa. Zepsuje go calkiem, czy po prostu Service Pack ma tu znaczenie marginalne?

Dodane 28.06.2012 (Cz) 23:27

Zaryzykowałem naprawę, i podziałało. Update działa, a problemem była jakaś wada przy instalacji IE6. Nie mógl obsłużyć activeX potrzebnego do pracy z Windows Update. Dzięki wam za pomoc. Teraz tylko naprawa MBR, i komputer znowu działa.

EDIT: Nie chwal dnia przed zachodem słońca

[Numer błędu: 0x8024400A] 

  Witryna sieci Web napotkała problem i nie może wyświetlić strony, którą chcesz otworzyć. Podane poniżej opcje mogą ułatwić rozwiązanie problemu. 

Opcje samodzielnej pomocy: 


Często zadawane pytania


Znajdź rozwiązania


Windows Update — grupa dyskusyjna 

Opcje pomocy asystowanej: 


Pomoc asystowana w trybie online Microsoft (bezpłatnie w przypadku problemów związanych z rozszerzeniem Windows Update)

Nie no, nie przesadzaj. Chyba kod błędu już możesz sobie wklepać w wyszukiwarkę i poszukać rozwiązania… Internet jest zawalony wskazówkami jak rozwiązać ten problem - trzeba tylko zadać sobie to minimum wysiłku, skopiować i wkleić w google 0x8024400A i klikać magiczny przecisk szukaj, albo wcisnąć enter…

Spoko. Temat i tak już rozwiązany, a z tym sobie poradzę. :slight_smile: