Windows XP - nie ma możliwości uruchomienia

Prosiłbym o pomoc z następującym problemem;

W laptopie Aristo, na którym zainstalowany jest Windows XP w wyniku awarii zasilania doszło do następującego błędu:

Po ponownej probie uruchomienia wyskakuje ekran z informacja że w wyniku błędu oprogramowania lub sprzętu system nie został poprawnie zamknięty oraz standardowa informacja o możliwości uruchomienia systemu normalnie, w trybie awaryjnym etc.

Próba uruchomienia w trybie awaryjnym, w trybie z wierszem poleceń oraz z obsługa sieci powoduje powrót do tego samego ekranu.

Jeżeli użyje opcji “Uruchom system normalnie” Windows startuje normalnie, by po kilku sekundach pojawił się niebieski ekran (miga zbyt szybko żeby zobaczyć co jest na nim napisane) i następuje powrót do czarnego ekranu.

Uszkodzony sprzęt (pamięć lub dysk) czy awaria systemu?

próbowałeś instalacji nakładkowej?

http://helpc.eu/instalacja-nakladkowa-t2198.html

Napraw system, jeżeli problem się powtórzy, to wtedy trzeba szukać innej przyczyny.

A próbowałeś w tym oknie uruchomić opcję, która brzmi jakoś tak: “Uruchom ostatnie prawidłowe ustawienie”? Czasami wybranie takiej banalnej opcji pomaga :slight_smile:

Dziękuję za podpowiedzi.

Tak, próbowałem, niestety, ta opcja również zawiodła.

Czekam na płytę z XP, spróbuję w najbliższym czasie.

http://linuxmint.pl/web-links/59-linux- … a-pl-.html -jak to sobie sciagniesz i nagrasz na plytke i uruchomisz i bedzie działało to znaczy ze padła winda :slight_smile: to jest linux który uruchamia się na początku w trybie LIVE, nic nie popsuje [-X a jak nie zadziała to znaczy że problem leży po stronie sprzętu…

Udało się :smiley:

Korzystałem z opcji “Napraw” w trakcie instalacji, używając komendy Chckdsk - Windows ożył ponownie.

Dziękuję za pomoc.

Witam, chciałbym wykonać taką instalację nakładkową ze względu na ten sam problem ale mam jakąś dziwną płytę recovery z Windowsem XP w której są tylko opcje przywracania sytemu ale ze stratą wszystkich danych. Czy można nagrać taką płtkę??