Windows XP nie może odczytać karty pamięci

Cześć. Jakiś czas temu kupiłem kartę pamięci micro sd firmy Emtec (wiem, że to był błąd, ale nie o tym tutaj). Użyłem jej w telefonie Samsung Avila - telefon ją odczytuje, ale komputer nie (tzn, czasami się udaje, ale gdy przesyłam 100 pików uda się przesłać tylko 2 i potem łup i nic nie działa) - przez drukarkę na win xp pisze, że dysk trzeba sformatować, przez port na karty pamięci i adapter SD na win 7 wyskakiwała opcja formatowania, ale po udanej próbie połączenia przez adapter bluetooth była mowa o tym, że karta jest jakby w trybie “tylko do odczytu”. Co zrobić? Jak to naprawić? Chciałbym jakimś sposobem wrzucić rzeczy na tą kartę.

Z góry dziękuje,

Krzyś

Zobacz, czy z inną kartą nie będzie problemu. Jeżeli inna zadziała, to raczej z tą nic nie zrobisz. Swoją drogą Emtec to jest badziew jakich mało, mogłeś sobie SanDisc’a kupić, albo Kingstone’a i nie byłoby problemu.

Sprawdziłem 2gb od sandica/kingstona i wszystko działa. Najwyraźniej kupiłem wielki badziew. No cóż, trochę szkoda. Ale w Avile nie opłaca się już nic inwestować (aparat chyba się zmatowił, zdjęcia strasznie rozmazane / dotyk ledwie zipie / zniszczony zewnętrznie).

No przecież apisałem Ci, że kupiłeś badziew.