Windows XP Nie Uruchamia Się

Witam

Mam roblem z Windows-em XP Pro, ponieważ się niechce uruchomić znaczy ładuje się logo windows potem defragmentuje się dysk PageDefragiem i jest napis że zakończył defragmentować no i się zawiesza nic dalej się nie dzieje :frowning:

Próbowałem uruchomić stosując: Użyj Ostatnich Poprawnie Działających Ustawień (czy jakoś tak) ale nie pomogło.

Co robić !?

PS: Piszę spod Linuxa, sprawdze każdy sposób na rozwiązanie problemu !

a sprubuj z konsoli odzyskiwania,ewentualnie format

No właśnie format odpada bo na dysku mam bardzo dużo ważnych plików ;-(

Więc, skoro piszesz pod Linuxem, to - jeśli nic innego nie pomoże - skopiuj te ważne pliki z Windows w Linux’ie na jakąś inną lokalizację, a dysk Windy sformatuj.

Ale jak mogę skopiować te pliki skoro niemogę włączyć Windowsa ?

Przecież pod Linuksem masz dostęp do partycji okienkowych (windowsowych).

Możesz na nich pracować tak, jak w Windowsie.

Chodzi Tobie o to że mogę za pomocą jakiegoś programu modyfikować te partycje np. zmieniać rozmiar, usuwać itd. ?

Windows nie jest ci do niczego potrzebny. Uruchamiasz Linux, montujesz partycję NTFS (czy tam FAT - nie wiem, na jakiej postawiłeś Windę), na której znajdują się te pliki i kopiujesz je w jakieś wolne miejsce na partycji linuksowej lub jakiejś innej, której nie będziesz formatował. Po formacie i reinstalacji Windows, kopiujesz je na partycję windowsową. To wszystko…

Jeśli masz np. Ubuntu, zrobisz wszystko bez dodatkowych instalacji, a jeśli masz Linuksa, który nie potrafi zamontować partycji NTFS, wejdź na stronę: http://www.ntfs-3g.org/

Tam jest wszystko opisane, łącznie z komendami.

Niezabardzo rozumiem jak mogę zamontować tą partycje NTFS ?

Sorry, teraz dopiero doczytałem, że masz Fedorę 10… A więc tam już jest NTFS-3g, a jeśli go nie zainstalowałeś w czasie instalacji systemu, to możesz go dociągnąć systemowym programem do instalacji oprogramowania. Przyda ci się również program do partycjonowania (najlepiej GParted), na którym sprawdzisz, jak nazywa się twoja windowsowa partycja.