Windows XP nie uruchamia sie

witam, dzisiaj po wlaczeniu komputera po wyjsciu ze stanu wstrzymania musialem zresetowac komputer, od tego czasu uruchamianie zatrzsymuje sie na logu windows xp z paskiem postępu. pasek postepu rusza sie tak jak by sie ladowal ale system sie nie uruchamia. co to moze byc ?

drugie pytanie to to ktore pliki skopiowac dla programu opera, modzilla ff i aqq zeby zatrzyamc wszytskie dane i nie utracic ich podczas formatowania? tzn w przegladarkach ulubione i otwarte zakladki bo mialem ich kilak otwartych i zapisanych rpzed wyalczneiem programu,. podejzewam ze trzeba skopiowac pliki ukryte w documents and setting s ale nie moge wlaczyc poakzywania ukrytych plikow. po kazdej probie nic sie nei dzieje. dalej ejst wylaczone ;/ jest mozliwosc dostania sie do tych plikow podajac dokladna lokaliozacje? moglby mi ktos ja podac bo te pliki w ukrytych folderac do programow nie sa ukryte jak dobrze pamietam.

a próbowałeś uruchomić tryb awaryjny i przywrócić system do dnia/momentu kiedy działał ??

nie, przywracanie systemu mam wyalczone chyba ze w trybie awaryjnym to jest wlaczone

nie w trybie awaryjnym nie będzie włączone,

w takim razie:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1393, … wania.aspx

chyba jednak zdecyduje sie na format dysku systemowego bo mam juz syf na nim i nie idzie wielu prograqmow zainstalwoac bo instalki nie chca sie poprostu wlaczyc wiec nie wiem czy bawic sie w odzyskiwanie

tylko napiszcie mi ktore pliki skopiowac od opery, fire foxa i aqq zeby zachwoac potrzeben otwarte zakladki, kontakty w aqq i archiwum bo nie wiem gdzie sie znajduja i ktore skopiowac zeby pozniej je zamienic

Skopiuj foldery dane aplikacji i ustawienia lokalne z c:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika. Foldery są ukryte, więc w opcjach folderów musisz ustawić żeby pokazywał ukryte pliki i foldery, po formacie i instalacji programów nadpiszesz te foldery

a przeczytales co wyzje napisalem ? jak nei to ci zacytuje …

To wpisz w biały pasek u góry c:\Documents and settings\Twoja nazwa uzytkownika\ Dane Aplickacji, utwórz folder dane aplikacji i skopiuj do niego zawartość… Ja jednak na Twoim miejscu pokazałbym w dziale sprawdzania logów log z otl, bo to uniemożliwione pokazanie ukrytych plików i folderów śmierdzi mi wirusową infekcją systemu…

siedze w trybie awaryjnyjm teraz i kopiuje pliki z pulpitu na inny dysk zeby zrobic format i chce skopiowac tylko pliki programow zeby pozniej moc uruchomic np zakaldki ktore mialem otwarte w operze , modzilli i archiwum aqq wraz z kontraktami bo mailem nei wszystkei zapisane na serwerze i w pliku . pokazywanie loga tylko po to zeby usunac wirusa zeby zabrac kilka folderow mija sie z celem. potrzebuej dostac sie tylko do tych plikow a nei usunac wirusa. usune go robiac format :slight_smile:

jak masz syf to format samej partycji systemowej może nie pomóc bo obecnie wirusy są na tyle inteligentne że lokują się także na innych partycjach, walka z wiatrakami

spoko, po formacie pokaze loga i przeskanuje antrywirusem wszystkie partycje ale teraz nie mam jak tego zrobic bo w trybie awaryjnym wszystko mi wolno chodzi na laptopie tym bardziej ze przenosze pliki na inna partycje, nie systemową, a troche ich jest