Windows XP Nie widzi dysku podczas instalacji

Witam

Chciałem przeinstalować system na moim drugim lapku, jet to Acer Extensa 5220.

Niestety podczas instalacji windowsa XP jest bład, że nie system nie wykrył żadnych dysków twardych, co ciekawe windows 7 zainstalował się bez żadnych problemów, lecz chodził zbyt wolno i chciałbym wrócić do XP.

 

Dziękuje za pomoc !

  1. Pewno kontroler jest w trybie AHCI i trzeba mu podać stery na samym poczatku instalacji. Instrukcja jest w pliku readme w SATA AHCI Driver (sterowniki do tego laptopa na stronie supportu ACER.

Witaj

Dziękuje za odpowiedź. Problem polega na tym iż nie widzę w biosie zmiany z ahci na ide.

Miałem kiedyś już taki laptop znajomego aczkolwiek tam była ta opcja i można było zainstalować bez problemu…

Opcja jest napewno.Lepszy efekt osiągniesz wymieniając procek na dwurdzeniowy np intel T7200 !

Nie ma takiej opcji…W ogóle ten bios jakiś biedny jest.

Nie potrzebuję wymieniać tam procka ponieważ to i tak laptop pod MS Office :smiley:

 

PS Ten bios wygląda dokładnie jak ten : https://www.youtube.com/watch?v=O1evKuYvb14

W którym miejscu może być tam ten ahci?

Każdy lap ma uproszczony BIOS. G tam widać. A że jest taka opcja wiem bo z takiego lapka z zainstalowanym XP( po zmianie w BIOS) pisze .

W zakładce Advanced (albo Main?) > pozycja SATA Mode > przestaw na IDE