Windows XP - niemożność otworzenia partycji dysku HDD

Witam Forumowiczki i Forumowiczów :slight_smile:

Kilka dni temu przeinstalowałem system z Windowsa Proffesionala na Windows XP. W Windowsie Proffesional miałem dwie partycje: systemową C ( w NTFS) oraz dodatkową D ( w NTFS), do której, dla bezpieczeństwa, przeniosłem m.in. Moje Dokumenty. Niestety po instalcji nowego systemu - Windowsa XP - nie mogę otworzyć partycji D, którą oczywiście widzę. Na partycji D, po wybraniu Właściwości - mogę odczytać, że partycja ma pojemność 0 MB itd. NIe działa narzędzie sprawdzenia dysku, po kliknięciu Eksploruj o trzymuję komunikat: Odmowa dostępu. Dodam, że jestem zalogowany na koncie administratora systemu.

Podeszłem do problemu z nieco innej strony i próbowałem także bezskutecznie dotrzeć do dysku poprzez : Mój komputer-Zarządzaj-Zarządzanie dyskami. Tam mogę podejrzeć, iż moja partycja D ma ok 57 GB i jest dyskiem logicznym, który jest Zdrowy. Mogę z tego poziomu usunąć dysk logiczny lub go formatować, co oczywiście nie wchodzi w grę.

Dla zainteresowanych poniżej zamieszczam szczegóły dotyczące dysku.

Proszę o wskazówki.

Pozdrawiam

Spróbuj odzyskać partycję programem Testdisk

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

Niestety program Testdisk nie przyniósł w moim przypadku satysfakcjonujacych rezultatów. Ze względu na brak czasu - partycję D sformatowałem. Po tej czynności mogę znów z niej korzystać. Oczywiście straciłem dane (na szczęście mialem kopię zapasową).

Zachęcam Forumowiczki i Forumowiczów do robienia kopii zapasowych strategicznych danych. Naprawdę - warto.

Dziękuję za zainteresowanie tematem oraz wskazówki.

Konstruktor , kolor czerwony jest zarezerwowany dla administratorów forum (zielony dla moderatorów).

Edytuj swojego posta dostosowując go do tej zasady.

Dziękuję za przypomnienie Frog.

Pozdrawiam.

a wystarczylo odptaszkowac proste udostepnianie w opcjach folderow i przypisac do nowego profilu*… :roll:

*ktory jest tworzony podczas instalacji, nawet gdy nazwa jest ta sama :slight_smile: