Windows XP niewykrywa routera Linksys WRT54GS

Witam,

Zakupiłem ostatnio router bezprzewodowy Linksys WRT54GS. Dostawca internetu jest Virgin Media w UK (kablowy).Niestety próby zainstalowania go na Windows XP spełzły na niczym. Zwyczajnie nie wykrywa sprzętu i już. Krew mnie już zalewa szczerze mówiąc, próbując skonfigurować to badziewie.

Jakieś idee, linki, porady?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc

Nie pisz badziewie bo chciałbym mieć taki router w swojej sieci (+oprogramowanie tomato) :slight_smile: Jak windows ma Ci wykryć sprzęt przez RJ-45? jedyne co może sie pokazać to to, że dostałeś adres IP z serwera DHCP (a i w to nie wierze). Wejdź na stronę konfiguracyjną routera (192.168.1.1 albo 192.168.0.1) i tam konfiguruj wszystko co musisz. Zobacz w ustawieniach karty sieciowej czy nie masz przypadkiem przypisanego jakiegoś adresu IP. Zmień ustawienie na auto konfigurację albo wpisz adres z klasy w której jest router.

P.S Jeśli konfigurujesz router oprogramowaniem z płytki to Ci się nie dziwie, że nie działa. Mi ani razu się nie udało z płytą :stuck_out_tongue:

Tak, próbowałem przez RJ-45 i z płytki. Więc jak ja mam to zrobić?

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Idea jest taka, że nie znasz się na czymś i się denerwujesz…

1/ czy router był zakupiony nowy? Jeżeli nie - zresetuj go do fabrycznych ustawień

2/ czy Twoja karta sieciowa działa w komputerze? Czy po podłączeniu kablem RJ45 zapalają się odpowiednie diody? czy zapala się dioda w karcie sieciowej i switchu?

3/ czy jesteś pewien, że kabel sieciowy jest sprawny?

4/ podłącz kabelek, przejdź do linii komend windowsa (Uruchom… cmd) i wpisz proszę i podaj wynik na listę (wynik komunikatu znajduje się na dysku C: w pliku ipconfig.txt:

ipconfig > C:\ipconfig.txt

Router nowy, zresetowany kilka razy, kable są w porządku, karta sieciowa działa (SiS900 PCI Fast Ethernet), po podłączeniu kablem diody się zapalają ale tylko po stronie laptopa. Diody się zapalają na przednim panelu routera.

Zainstalowałem kartę PCMCIA i po następnych kilkunastu próbach udało się wykryć router (nie pamiętam jak do tego doszło). Niestety internet nie działał dalej.

O coś prosiłem, następnej prośby nie będzie i temat poleci do kosza.JNJN

Zacznijmy od poczatku.

Powinienes miec od virgin media taki maly czarny modem. Do niego powinienenes podpiác linksysa uzywaj do tego portu wan na linksysie. Równiez wazna jest kolejnosc wláczania tych urzádzen. Najpierw powinien zostac uruchomiony modem a potem gdy juz bedzie sie ciagle swiecic lampka z napisem READY wlácz linksysa. Laczác kompa z linksysem uzyj kabla na poczatek. Jesli router dziala poprawnie w wyszukiwaniu sieci wifi powininenes zobaczyc nie zabezpieczoná siec linksys.

Problem z routerem nareszcie rozwiązany. Po długiej konsultacji telefonicznej z pomocą techniczną Linksys i próbach z innymi laptopami router działa. Niestety z jakiegoś powodu nie na moim laptopie (Advent, seria 7000), w przeciwieństwie do Toshiby.

Widocznie kolejność podłączenia urządzeń w tej kolejności jak pisałeś, plus ewentualny reset, pomogło.

Co do bezprzewodowego raz udało mi się wykryć router i była to niezabezpieczona sieć linksys (połączenia z netem nie udało się zrealizować) też powinno działać (nie próbowałem jeszcze z braku czasu). Teraz pozostaje się skontaktować z producentem laptopa.

Dziękuje jeszcze raz za wszystkie posty.

PS

Przeprasza za moje zachowanie na forum. Moja wina. Można było na spokojnie.