Windows XP non stop się zawiesza

Witam,

Mam pewnien problem.  Nie wiem co to może być. Czyściłem advcleaner, znalazł wpisy i skasowałem. Mianowicie chodzi mi o to, że podczas załadowania się systemu, mysz zawiesza się jak i cały system. Po po 20 godzinie tak się ztało, a tylko firefox miałem uruchomiony. Muszę restartować kilka razy aby zaczął działać, ale jest kolejny problem, nie ładuje się już ekran logowania, a na górze, są w dużych odstępach paski ekranu. Kiedyś to powodował plik skryptowy w js, który był w katalogu Updater. Nawet w trybie awaryjnym, gdy adwcleaner uruchomię, to nie pomoże. Wiem, ostatnie wyjście, to format. Nie wiem czy dobrze myślę, ale podejrzewam, że karta graficzna pada i dlatego są zawieszki. Co to może być? Nie mogę otl wykonać,gdy zawiesza się.

Na awaryjnym też się zawiesza? Jak tak, to po jakim czasie? W teorii niektóre błędy da się odczytać, choć nigdy nie sprawdzałem, czy przy karcie grafiki wyrzuci błąd w logach. W panelu sterowania jest folder “Narzędzia administracyjne”, tam trzeba wejść w “Podgląd zdarzeń” i poszukać w zakładce system błędów krytycznych zaznaczonych na czerwono. Jeżeli znasz dokładną godzinę i minutę, w której zamroziło ostatnio komputer, to możesz ustalić, co przestało odpowiadać.

Wyczytałem i problem jest z DCOM. Nie ma nowych sterów pod ATi radeon 9200. A advcleaner wskazał mi na rejestr i skasowałem. Tryb awaryjny dobrze chodzi,bez problemu. Nawet przywracanie systemu do 5 lutego nie pomogło.

AAAA! DCOM o numerze 10005. Czytałem na ten temat, ale w rejestrze nie mam mdm.exe. A komp jest stary, Intel celeron 2,4GHZ, 2 gb ram. Sam zastanawiam się po co działam na takim staruszku, skoro mam laptopa z 7 i kompa też z 7, który ma o wiele lepsze parametry. Tylko, że ten komp, który ma błędy jest dobry. Tylko są błędy.

 

Pytanie, czy błędy DCOM, mogą byc powodowane przez podłaczenie nowego monitora , który po właczeniu daje komunikat, że nie mam D-SUB a zwykły analogowe wejście?

 

ComboFix nie pomógł. Format pozostaje, tylk dziwne, 3-4 miesiące temu robiłem format i dopiero wczoraj taka usterka.