Windows XP obsluguje Directx 10?

Jak w temacie, system mam na dysku ssd 32Gb i nie wiem jak byłoby z instalką windows7 czy wejdzie bo chciałbym pograć też w gry które bd instalowane na 2 dysku 250Gb więc zostałbym najlepiej przy XP. 

 

Słyszałem, że jest jakaś wersja Direct10 dla Xp, jak znacie to prosiłbym o linki:) dzięki i pozdro

Cześć,

DirectX 10 nie jest dostępny dla systemu Windows XP.

Owszem jest :slight_smile: W internecie nie takie “ciekawostki” można znaleźć - jak chcesz mieć problemy z systemem to śmiało instaluj.

a mi się udało namierzyć wersję dla xp  929de233b7da13c3m.jpg

nie istnieje coś takiego jak DX10 na XP

 

i po co ci to do gier?

nie wiem jaki masz sprzęt ale teraz jest trochę gier, które potrzebuje do działania systemu Vista lub nowszy i na XP nie działają, Win7 by był dobrym wyborem ma on już w sobie DX10 oraz DX11, jeszcze tylko twoja karta graficzna musi obsługiwać przynajmniej DX10 i mógłbyś grać we wszystko, na XP jesteś ograniczony

 

napisz coś więcej o swoim sprzęcie

Na tak małym dysku nie zainstalujesz jeszcze drugiego systemu, sam win7 po instalacji bierze ok 20gb,to raz, po drugie, xp nie osbługuje funkcji TRIM, która jest używana przez dyski SSD, przez co działają one wolniej, najlepszym rozwiązaniem było by wywalenie xpka i wgranie czystej siódemki

Cześć,

A misie to przyjazne zwierzątka :wink:

Nie ma i nie będzie, oficjalnego DirectX 10 dla systemu Windows XP.

Wszelkiej maści instalatory, dostepne w internecie to zwykła ściema. Chcesz to instaluj, tylko nie miej pretensji w razie problemów z systemem.

Ktoś dołożył parę bibliotek do directx 9c i dla XP, directx 10, to modyfikacja kogoś tam, a nie taki produkt microsoftu. Ostatni największy directx do XP, to ten z 2010roku i on właśnie jest uzupełniony w nowsze biblioteki dll. http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html.

Jak się kończy instalowanie różnych modyfikacji, to wiadomo. Jest kilka nowych gier, co nie pójdą na XP, ale milion gier idzie.

Może ktoś też skrócił nazwę directx 2010, na directx 10 i stąd to zamieszanie.

ja na nim tylko jeden system będę mial

No oki, czyli to ściema, dzięki za info :slight_smile: