Windows XP odrzuca klucz podczas instalacji

Witam, moim problemem jest to, że chciałem przeinstalować system na swoim komputerze, wziąłem swój dysk z Win XP, zacząłem czynić po kolei wszystko jak trzeba, ale stanąłem w momencie, kiedy instalator poprosił o klucz. Nie przyjmuje żadnego, a klucz mam oryginalny, dysk też. Wyświetla, że jest nieprawidłowy. Próbowałem zedrzeć z internetu jakiś inny i wpisać “na chama”, odrzuca wszystkie. Próbowałem chyba kilkunastu. Proszę o pomoc.

Na pewno poprawnie wpisujesz klucz? Nie pamiętam czy XP można zainstalować bez podania klucza, choć coś mi się kojarzy że instalka z SP3 na to pozwalała. Wtedy można byłoby go spróbować wpisać już po zainstalowaniu systemu.

Próbowałem kilka razy i nic… z SP3 można, niestety takiego nie posiadam, w tej wersji pominąć tego nie mogę.

To czysty XP, czy jakaś specjalna OEM-owa płytka pod konkretnego producenta sprzętu?

To czysta instalacja z usuwaniem partycji, czy naprawa systemu?

Płytka odzyskiwania systemu chyba, nie wiem konkretnie, bo od kumpla odkupiłem razem z kompem, miał ją chyba jako dodatek do starego kompa. Instalacja z usuwaniem.

Dodane 22.05.2013 (Śr) 20:50

Temat można uznać za zamknięty, w końcu przyjęło mi klucz z nalepki obudowy komputera.

Myślę, że warto zagadać do kumpla o co chodzi, skoro od niego to kupiłeś. Dysk jak rozumiem niestety już sformatowałeś?

Popytałem, powiedział bym wpisał klucz z nalepki a nie płyty (to dwa inne) i działa.