Windows XP OEM a laptopy

Miałem nadzieję, że znajdę interesujące mnie informacje w starych wątkach ale chyba los chciał inaczej :stuck_out_tongue:

Chodzi o instalację Windowsa XP z licencją OEM na tych nowych zasadach. Znalazłem artykuł [http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=49 ] o niuansach OEM na starych zasadach i zapowiedź umieszczenia kolejnego artykułu z nowymi, nigdzie go jednak nie mogłem znaleźć.

Sytuacja jest taka:

Mam laptopa i chcę kupić Windowsa XP Home OEM. Jednakże licencja ta, z tego co wiem pozwala albo na sprzedawanie systemu razem z nowiutkim sprzętem [już zainstalowanego], albo - co określa wyjątek od zasady - instalowanie go przez osobę, która samodzielnie składa sprzęt do kupy.

Mam półrocznego laptopa, więc sprzęt nie jest nowy i nie zmieniam nic w jego wewnętrznej budowie, więc też sam zestawu nie składam.

A problem następujący:

Czy w ogóle istnieje w takim razie możliwość legalnego kupienia i zainstalowania Windowsa XP OEM na moim komputerze?

Tak

Na nowych zasadach kupuje się oem nawet do starego kompa i ty po zainstalowaniu jesteś traktowany jako firma serwis jednym słowem sam się mart jak system chodzi ot tak i masz tani system legalnie bez pomocy technicznej :slight_smile:

Dokładnie tak jak mówią Koledzy. Kupujesz, instalujesz (albo zmieniasz klucz programem MS -> Key Update Tool albo aktywujesz), naklejasz nalepkę pod spodem i możesz cieszyć się legalnym XP OEM ( zachować musisz: umowę licencyjną, certyfikat(nalepkę), dowód zakupu). To cała filozofia OEM, kupiłeś, zainstalowałeś, aktywowałeś to XP jest uwiązany do Twojego komputera na wieki wieków :smiley: i próba polemiki jest bezcelowa, bo licencja jasno o tym mówi.

Jeśli jest do wykorzystania w domu a nie w firmie, to chyba nie muszę posiadać dowodu zakupu?

Czytałem gdzieś w głębinach dobreprogramy.pl, że osoba fizyczna nie ma obowiązku posiadania faktury…

wystarczy paragon