Windows XP OEM (allegro)

Sprzedawcy na allegro umieszczają czasem zdjęcia sprzedawanych Windowsów OEM. No i na tych zdjęciach wyraźnie widać, że Windows jest przeznaczony tylko do sprzedaży z komputerami określonej marki np. Dell. Tu przykład: http://www.allegro.pl/item756300778_win … ml#gallery

Czy kupując taki system mój Windows będzie nielegalny, nie będzie działał itp? I czy złamię prawo kupując taki system (czy też wina jest po stronie sprzedawcy)?

1 - Będzie nielegalny

2 - Skoro jest dedykowany pod określoną konfiguracją - mogą być problemy

3 - Złamiesz prawo, zwłaszcza, że to nielegalne. Nikt Ci nie kazał kupować

Wina będzie po obu stronach

Podoba mi się ta dopiska mniejszą czerwoną czcionką ;]

"Oprogramowanie to jest przekazywane bezpośrednio nowemu właścicielowi w całości i razem ze komputerem DELL Optiplex GX1, z którym ten MS Windows XP PRO został kiedyś zakupiony - zgodnie z warunkami licencji OEM dla systemów dedykowanych, co nie łamie zasad panujących na Allegro oraz praw firmy Microsoft. "

A ogólnie system ten będziesz mógł zainstalować legalnie właśnie na tym niby dostarczanym razem z systemem komputerem Dell Optilex GX1 w innym wypadku będzie nielegalny… dziwne że takich aukcji nie usuwają.

No właśnie… Mnóstwo jest takich aukcji. Dzięki za odpowiedź :wink:

żeby nie było - nie kupiłem :stuck_out_tongue:

napis czerwony to standard tyle że jak przychodzi do kupna to stwierdzają że zapas komputerów im sie już skończył i wyślą sam system…

Windowsy od Della są pozbawione numeru seryjnego, także nawet nie mógłbyś tego systemu aktywować. Az mi się wierzyć nie chce ze ludzie próbują to kupić! ;]

Ciekawe mam 2 delle i na obu na naklejce są numery seryjne windows system: xp pro.

Owszem, ale na obudowie komputera - nie na opakowaniu od systemu operacyjnego…