Windows xp oem

jak to jest z tą licencją windows oem? czytałem tą licencję, znalazłem parę artykułów ale wciąż nie wiem, czy jak mam kompa którego kupiłem np 3 lata temu to moge teraz kupic windowsa oem, tak żeby był on legalny? Czy nadal jest tak że wersje oem mozna kupić tylko z nowym komputerem?

Owszem, możesz spokojnie zakupić wersję OEM do swojego sprzętu

OEM mozna kupic oddzielnie, ale nie dostarcza ona pomocy technicznej i czegostam jeszcze, ale ogolnie mozesz jej uzywac normalnie, bez potrzeby zakupu nowego kompa xD

zmienilo sie to niedawno, wlasnie na taka wersje, bo kiedys nie mozna bylo legalnie sprzedawac tego oddzielnie

Z tego co wiem, to Windows OEM podpisuje się na płycie głównej. I teraz, jeśłi aktywujesz system co jest konieczne, i zmienisz płyte główną, to niestety twój system Ci się już nie nada i będziesz musiał kupić nowy. Inaczej jest z wersją BOX

To fakt.

Wtedy dzwonisz do Microsoftu i przedstawiasz im sprawę i po problemie.

Mylisz się. Nie ma żadnego “po problemie”. W przypadku zakupu nowej płyty głównej trzeba kupić nowy system. Ponowna aktywacja dotychczas posiadanej kopi dotyczy tylko

gwarancyjnej wymiany płyty

przy licencji oem jedyną szansą zmiany legalnie płyty głównej na ten sam system to sytuacja kiedy płyta główna się spali i przedstawi się dowody microsoftowi ;]

Witam.

Przepraszam, trochę mnie ten post zmylił

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … c&start=15