Windows xp oem


(BARTEK1985) #1

mam zamiar kupic windowsa xp ale w wersi oem ale po jakimś czaie będę chciał coś wymieni w kompie np. procka i czy dalej będę mógł wgrac tego windowsa i dalej będzie orginalny :?


(Arco) #2

Oczywiście możesz śmiało wymienić procka , problemy są wtedy jak wymieniasz płyte główną ale i temu można zaradzić .


(BARTEK1985) #3

ale jak wymienię procka to przecież i płytę główną muszę wymienic (windowsa dokupuję nie kupiłem go albo nie dostałem z kompem)


(Danielderen) #4

to jest chyba tak że jak kupisz windowsa z procem to jet on legalny jeśli pracuje razem z tym procesorem ( nie wiem napewno )


(BARTEK1985) #5

ale jak ktoś chcę kupic samego windowsa xp oem apotem dokupic procka płytę główną i obudowę oraz zasilacz czy dalej bedzie orginalny jak go zainstaluje po włożeniu do kompa tych nowych części ???


(kris) #6

nie ma żadnych problemów

a co w tedy jak procek się popsuje kupujesz nowy procesor i kolejnego windowsa ? bezsensu

Nie ważne co wymienisz czy to będzie płyta główna, procesor , czy dysk twardy to dalej spokojnie zainstalujesz windowsa i będzie to legalne jedynie przy rejestracji możesz mieć problemy z automatycznym rejestrowaniem , ale w tedy dzwonisz do ms pl ( nr. się wyświetli przy rejestracji ) i tam spytają o powód takiej rejestracji i powiesz że np. wymieniałeś płytę główną i zostaniesz zarejestrowany telefonicznie bez żadnych problemów.


(BARTEK1985) #7

a nie ma takich problemów jak np. formatuję dysk


(kris) #8

Nie ma , jedynie mogą wystąpić problemy z rejestracją ( będzie pisało że klucz windows jest już zarejestrowany i musisz wpisać inny klucz ) ale tak jak już pisałem należy w tedy przedzwonić do ms pl i przy formacie powiedzieć że robiliśmy nową instalację windowsa i zarejestrują nas bez problemu , ale przy nowej instalacji na tym samym dysku raczej jest wszystko oki i normalnie rejestruje nas automatycznie.


(BARTEK1985) #9

czyli tylko były by problemy jak bym windę chciał zainstalowac na nowym twardzielu takim ze sklepu gdzie nie był jeszcze instalowany


(kris) #10

z zainstalowaniem nie będzie żadnych problemów ale będziesz musiał przedzwonić do ms pl i zarejestrować telefonicznie masz na to 30 dni a po tym czasie nie będzie windows działał jedynie wyskoczy okienko z prośbą o rejestracje


(Kacper1983) #11

Ostatnio na ICC w Gdańsku była pogadanka kolesia z MS i powiedział, że Windowsy OEM można sprzedawać w tzw. jednopakach bez niczego (nie trzeba już mieć Windy na fakturze ze sprzętem). Jedyna różnica jest taka, że kupujący musi go sobie sam zainstalować i jest sam dla siebie pomocą techniczną.