Windows XP + Office 2007 - archiwizacja dokumentów

(Tomasz) #1

Witam posiadam, na komputerze stacjonarnym XP'ka i Office 2007 - oba oryginalne. Chciałbym aby każdy plik (doc, docx, xml, xmlx - innych nie używam) był automatycznie archiwizowany w jakimś serwisie internetowym oprócz tego, że zostaje na dysku. Myślałem o czymś takim. Pliki zapisuję albo w moich dokumentach albo na pulpicie (lub jakimś folderze na pulpicie). I chciałbym aby każdy z nowych plików zapisanych był automatycznie kopiowany do innego folderu (gdzieś na dysku) i ten folder byłby synchronizowany z Dropboxem i pliki by się tam umieszczały. Czy znacie jakiś sposób jak to wykonać? Albo może macie jakąś inną propozycję? Widziałem w Office możliwość zapisywania plików w internetowym serwisie Microsoftu. Ale chyba nie ma możliwości aby sam automatycznie zapisywał tam pliki nawet jak wybierze się zapis plików na dysku.

Dzięki za pomoc.

(Piotrkijak) #2

Zainstaluj sobie np. program Norton Ghost, albo Acronis True Image, one mają możliwość zaplanowania kopi zapasowej. Oba programy są co prawda płatne, ale można je przetestować przez 30 dni i potem ewentualnie wykupić licencję, bo licencja na jeden jak i drugi program nie jest wcale aż tak droga...

(Tomasz) #3

Hmm nie koniecznie o to mi chodziło. Chodziło mi o to aby dokumenty były przechowywane w chmurze a nie tylko na komputerze/płytach. I tym samym żebym mógł mieć do nich dostęp z innych miejsc.