WINDOWS XP - pamiec RAM

mam pytanko. Windows XP obluguje tylko 3GB ram? bo kupuje nowego kompa w 2giej polowie stycznia/poczatek lutego[ceny spadna] i czytalem o tym ze Windows XP 32BIT obluguje tylko 3GB ram tzn tyle tylko czyta nawet jak wloze sobie 4GB, natomiast Windows XP 64BIT czyta juz 4GB, 8GB itd… prawda jest z tym? niech ktos konkretnie wytlumaczy to i z prawda jaka jest oczywiscie ::: i nie wiem czy juz wziasc viste do tego komputera[chodz mam duze zastrzezenia do tego systemu] czy XP [to bym chcial wrzucic na moj system], i nie wiecie moze kiedy bedzie WINDOWS SEVEN wersja juz calościowa? :slight_smile: a i mój konfing kompa :slight_smile: :

1.Procesor: Intel Q9400 BOX [chlodzenie na procesor: PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu KARAKORUM]

2.Płyta główna: Asus P5Q Pro

3.Karta Graficzna: Radeon 4870 Sapphire 1GB 2xDVI (PCI-E)

4.RAM: A-Data VITESTA 2x2GB Extreme

Edition DDR2 1066+

CL5 (5-5-5-15) Dual Kit

5.Dysk: Samsung SpinPoint F1 640 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

6.Zasilacz: Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W / Corsair CMPSU-650TXEU - 650W

7.Obudowa: Cooler Master Elitte 333 / NZXT Apollo Crafted Series Black [swiecaca obudowa xDD]

8.Monitor: 22" TFT Samsung SyncMaster T220

Tak Prawda :slight_smile:

Komputer masz niezły więc Vista byłaby dobra na twojego kompa :wink:

Windows 7 podobno ma wyjść jeszcze przed wakacjami 2009 :wink:

heh… bede chyba zmuszony na viste… no ale jak Windows 7 wyjdzie odrazu sie pewnie przerzuce:):slight_smile: bo podobno jest niezlym systemem juz w tej wersji Build 1 :slight_smile: :smiley:

No zobaczymy co zrobią w Windows 7 :wink: może jakieś powiązanie z XP :wink: troche Visty troche XP :wink: a ja bym nawet dał wiecej XP :stuck_out_tongue: hehe :slight_smile: jednym słowem Polepszony XP :slight_smile:

Zestawik spoko. Chciał bym tylko dodać że XP 64Bit ma problemy ze sterownikami i często na niego narzekają i w ogóle jest po angielsku. Lepiej Vistacza xD Swoją drogą to ten Win 7 w najnowszym buildzie przypomina mi KDE ;]

To fakt ;p też mi się tak wydaje że wygląda troche linuxowato ;p hehe :slight_smile:

ej a na viscie jest tak ze jak mam nielegalne programy,gry itd… i mam neta ale nie ma wlaczonych aktualizacji automatycznych [nielegalny system badz nawet niech bedzie oryginal Visty SP1] to beda jakies problemy z uruchamianiem programow?? i chce uwzglednic ze bede gral w gry typu Crysis, GTA IV jakl sie nie bedzie cielo, Far Cry 2 , NFS Undercover, itd…[nowinki] FULL DETAL badz prawie FULL to beda przycinki itp? problemy z odpalaniem? :evil: