Windows XP - partycja systemowa zaśmiecona

Witam.

Mam poważny problem z partycją systemową na której mam zainstalowany Windows XP, gdyż zaśmieca ona mi się i sam nie wiem czym.

Od początku: jakiś czas temu potrzebowałem na laptopie dwóch Windowsów, 7-kę i XP. Na C: mam zainstalowaną siódemkę, a na D: XP-a (każda ma przydzielone 24,4 GB). Na trzeciej partycji zachowuję wszystkie swoje prywatne rzeczy. Nigdy nie miałem problemów z uruchamianiem obydwu Windowsów. Ze 2-3 tygodnie temu zauważyłem, że pamięć XP-ka zaczyna mi drastycznie maleć (co jest dla mnie bardzo dziwne, bo wszelkie programy instaluję na dysku E, a na C i D instalują się tylko update’y) i doszło do takiego momentu, że czasami na XP-ku mam 0 bajtów pamięci i nie mogę nic zrobić, nie mam kompletnie co skasować. Raz musiałem z Siódemki ręcznie skasować program Nero zainstalowany na dysku z XP-kiem, bo odinstalacja na XP-ku odmawiała posłuszeństwa (i dodam do tego, że jak zrobiło się 1,5 GB wolnego miejsca, tak spadło znienacka w ciągu 5 dni - samo z siebie).

To dość nietypowy problem, który utrudnia fakt, że mam zepsuty napęd i nie mogę sformatować Windowsa XP. Oczyszczanie systemu pozbywa się na oko tylko 2-5MB. Wie ktoś co robić? Aktualnie jest 15,8MB i to tylko dlatego, że skasowałem jedną piosenkę. Poczekam z godzinę i znów będzie pamięć maleć.

Wie ktoś co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Instalacja Windowsa z pendrive klik. Mozesz sobie tym sposobem zrobic format/zainstalowac od nowa bez napedu…

Sprawdzałeś czy niemasz zadnych wirusow/podejżanych procesów powłaczanych?Najlepiej to przeskanuj kompa jakims antywirusem.

Witaj

ja zapodam coś takiego

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

na win 7przydzielone 24,4 GB to troszke za mało,ja bym mu dał ze 40GB

p.s

czy odnośnie instalacji z pendrive to płytka nie jest wymagana?

Nie myślałem nad formatowaniem dysku przez USB, ponieważ chciałbym to zrobić tylko w ostateczności, a mam nadzieję że jest coś czego nie wiem i uporam się z tym problemem.

Co do wirusów, wszystkie dyski sprawdza mi ESET Smart Security i niczego nie znajduje. Nie znam się na “podejrzanych procesach”, ale skoro antywir nic nie wykazuje, to podejrzewam że nic nie ma.

Istnieje może jakiś program o podobnym działaniu? Tj sprawdzaniu błędów, usuwaniu zbędnych plików etc?

Pobierz i uruchom SpaceSniffer

przeskanuj go jeszcze w trybie pełne skanowanie tym malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Zeskanowałem dysk D. Co dalej?

taki

http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

on jest co prawda wersja 15to dniowa,ale do optymalizacji wystarczy

jaak będziesz pobierała to

rozwiń tę strzłeczke gdzie pisze pobierz program-będzie wersja polska

tutaj masz przykładowy filmik jak się nim posługiwać

http://www.helpbay.org/video/5494

ale jak już będzie zainstalowany to klikasz w tę pomarańczowa ikonke na pulpicie i u góry jak już uruchomi się program będzie opis w takich niebieskich polach co można wykonywać czyli usuń stare kopie,itp

trzecia zakładka u góry-odzyskiwanie miejsca na dysku klikasz

usuń nieużywane pliki

usówanie starych kopi zapasowych

dezaktywacja funkcji systemu windows(jeśli nie używasz to klikasz to klikasz wyłącz pliki hibernacji indeks wyszukiwania)

Zakładka wcześniej czyli druga u góry klikasz

i wybierasz oczyść rejestr następuje czyszczenie rejestru ,jeśli znajdzie jakieś błędy klikasz rozpocznij oczyszczanie i to w zasadzie wszystko zamykasz program

Maksymalizuj okno programu i naciśnij klawisz Print Screen.

Później wklej do Paint’a i obrazek wyślij:

http://wstaw.org/

Ok. Programem SpaceSniffer znalazłem w D:, w Ustawieniach lokalnych folder Temp, gdzie było ponad 4 tysiące plików o wadze ponad 2 GB. To chyba o to chodzi, bo znajdowały się tam pliki, instalatory i muzyka, które dawno usunąłem.

Malwarebytes nic nie wykrył.