Windows Xp po aktualizacji sam się wyłącza

(Kosor1) #1

Witam

Kiedy system Windows XP się zaktualizuje, wyskakuje komunikat,

że komputer zostanie zamknięty za .. odlicza sekundy.

Gdzie to się zmienia by się sam nie resetował ??

Pozdrawiam

(Scorpion1948) #2

Tak się dzieje jesli aktualizacje się pobrały ale nie zainstalowały jeszcze,przez wyłaczenie komputera przez uzytkownika.Zanim komputer się wyłaczy zainstaluje aktualizacje i wyłaczy komputer.po ponownym właczeniu wszystko powinno byc ok

(Kosor1) #3

Dobrze tylko jak mam otwartych kilka dużych dokumentów w word to nie zdążę zapisać i później mam problemy z tymi dokumentami.

(Adasbimbajs) #4

tak że komputer instaluje kilka aktualizacji na twoj komputer.

(Kolmar) #5

smrek , jak bardzo chcesz zepsuć komputer to możesz wstrzymać restart wydając w konsoli polecenie shutdown -a.

Swoją drogą, tak powinno być, najlepiej nic nie ruszaj i pozwól systemowi na restart maszyny.

(niezDarek) #6

spróbuj wpisać w Start>Uruchom : shutdown.exe -a powinno wyłączyć odliczanie

(Kosor1) #7

nie chce niczego zepsuć.

Ale na drugim komputerze wyświetla, że zakończył instalację i czy zrestartować system teraz czy później.

i jak dam później to sobie spokojnie pozamykam dokumenty.

I chodzi o to czy idzie ustawić by zamiast odliczać tez się pytał czy zrestartować teraz czy poźniej

(Kolmar) #8

Tak

(pakeroso) #9

rokko , za bardzo to nikomu nie pomożesz odpowiadając na stwierdzenie, a nie na pytanie, które brzmiało:

smrek poszukaj tu:

START -> Uruchom -> gpedit.msc -> Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows

-> Windows Update i na moje to może być opcja "Bez automatycznego uruchamiania ponownego...", które dajesz na Włącz 8)

(Kolmar) #10

pakeroso , widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie moja odpowiedź dotyczy tej części pytania