Windows Xp po aktualizacji sam się wyłącza

Witam

Kiedy system Windows XP się zaktualizuje, wyskakuje komunikat,

że komputer zostanie zamknięty za … odlicza sekundy.

Gdzie to się zmienia by się sam nie resetował ??

Pozdrawiam

Tak się dzieje jesli aktualizacje się pobrały ale nie zainstalowały jeszcze,przez wyłaczenie komputera przez uzytkownika.Zanim komputer się wyłaczy zainstaluje aktualizacje i wyłaczy komputer.po ponownym właczeniu wszystko powinno byc ok

Dobrze tylko jak mam otwartych kilka dużych dokumentów w word to nie zdążę zapisać i później mam problemy z tymi dokumentami.

tak że komputer instaluje kilka aktualizacji na twoj komputer.

smrek , jak bardzo chcesz zepsuć komputer to możesz wstrzymać restart wydając w konsoli polecenie shutdown -a.

Swoją drogą, tak powinno być, najlepiej nic nie ruszaj i pozwól systemowi na restart maszyny.

spróbuj wpisać w Start>Uruchom : shutdown.exe -a powinno wyłączyć odliczanie

nie chce niczego zepsuć.

Ale na drugim komputerze wyświetla, że zakończył instalację i czy zrestartować system teraz czy później.

i jak dam później to sobie spokojnie pozamykam dokumenty.

I chodzi o to czy idzie ustawić by zamiast odliczać tez się pytał czy zrestartować teraz czy poźniej

Tak

rokko , za bardzo to nikomu nie pomożesz odpowiadając na stwierdzenie, a nie na pytanie, które brzmiało:

smrek poszukaj tu:

START -> Uruchom -> gpedit.msc -> Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows

-> Windows Update i na moje to może być opcja “Bez automatycznego uruchamiania ponownego…”, które dajesz na Włącz 8)

pakeroso , widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie moja odpowiedź dotyczy tej części pytania