Windows XP Pro a Home.Potrzebuje pomocy

Różnice między wersją XP Home i XP Professional są nastepujące:

Backup - XP Pro posiada standardowy program do backupu danych, wersja XP Home nie

Dynamic Disks - wersja XP Pro wspiera tę funkcję, wersja XP Home nie

IIS - XP Pro zawiera, XP Home nie

Encrypted File System (EFS) - Windows XP Pro wspiera tę funkcję, XP Home nie

Wiele monitorów - XP Pro wspiera do 9 monitorów uzywanych jednocześnie, wersja XP Home - tylko jeden

Wieloprocesorowość - XP Pro wspiera do dwóch procesorów na jednej płycie głównej, XP Home jeden

Członkostwo w domenie - Windows XP Pro może być członkiem domeny, XP Home nie może, ale ma dostęp do zasobów domeny

Group Policy - XP Pro wspiera, XP Home nie

IntelliMirror - XP Pro wspiera IntelliMirror, w skład czego wchodzi Microsoft Remote Installation Services (RIS) oraz zarządzanie użytkownikami, XP Home nie wspiera IntelliMirror

Uaktualnienie z Windows 98/ME - obie wersje pozwalają na takie uaktualnienie

Uaktualnienie z Windows NT/2000 - Tylko XP Pro pozwala na takie uaktualnienie

64-bit - Tylko XP Pro będzie miał 64 bitową wersję dla procesora Itanium

Wsparcie sieci - XP Pro zawiera wsparcie dla Monitora Sieci, SNMP, IPSec oraz Client Services for NetWare, XP Home nie zawiera tych opcji.

PROSZE MI POWIEDZIEC CZY W WERSJI HOME JEST DOSTEPNA OPCJA PRZYWRACANIA SYSTEMU (Nie wiem co to jest ta opcja Backup)

CZY WERSJA HOME BEDZIE DZIALAC Z PROCESOREM INTEL CELERON 3,20 GHz X86 (nie wiem czy jest to procek 32 czy 64 bit)

ORAZ CZY WERSJA HOME OBSŁUGUJE PROCESORY 2 RDZENIOWE ??(Chce wiedzieć na przyszłość,gdybym planował kupno takiego procesora bo moja płyta główna jest przystosowana do procesorów 2 rdzeniowych Intela)

I DO CZEGO SŁUŻĄ TE FUNKCJE :

Encrypted File System (EFS)

Dynamic Disks

1.Przywracanie systemu jest na XP Home

2.Twój procesor na pewno pójdzie na XP Home 2 rdzeniowce też chodzą (mam Core2Duo 64bit i jest w pełni wykorzystywany przez mój system który jest 32 bitowy).4 rdzeniowce raczej nie pójda aczkolwiek nie próbowałem.

3.Encrypted File System (EFS)

Dynamic Disks

sorki ale nie wiem do czego są te funcje.

pójdą … procek może mieć i 30 rdzeni i będzie ok na xp home czy też prof

home jedynie nie obsłuży dwóch fizycznych procków a prof tak.

EFS służy do szyfrowania plików na dysku.

Dyski dynamiczne są niezbędne gdy tworzysz programowe macierze RAID albo partycje rozłożone na kilka fizycznych dysków twardych.

Ta opcja służy do tworzenia kopi zapasowych danych

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 14:21

Oraz ich przwracania