Windows xp pro Dell laptop d610 Legalnie?

Witajcie, z względu że na forum przebywam cały czas, nie chcę rejestrować się na innych by zasięgnąć rady

Mam nadzieje że nikt nie ma mi tego za złe

Więc do rzeczy

Zakupiłem laptopa od kolegi dell d610 bez windowsa systemu nic na spodzie jest w idealnym stanie naklejka

Klucz produktu

Microsoft Windows Xp Professional

DELL

Klucz xxxx-xxxx-xxxx itd

Obok inne naklejki jak serwis tag expres serwice itd

Ale nie mam ani cd ani nic nie pisze też tam czy to oem czy box… nie wiem

Pobrałem XP zwykłego i z SP ale żande nie działąją podczas wpisywania kodu…

Czy jeśli zainstaluje pirata, i potem jakimś programem zamienie wpisze ten kod co jest na spodzie laptopa by się zgadzało będzie moj windows legalny czy to jest już nie legalne…

Jeśli chce być legalny bo nie chcę i nie szukam problemów skąd mogę pobrać taką płytę by działała ?

Proszę o szczerą pomoc

Proszę nie pisać czegoś tego typu że nie popieramy piractwa ja też go nie popieram dlatego tu piszę, jakie znaleźć rozwiązanie by może w sposób chwilowo nielegalny stać się legalnym albo od razu legalnym, jest niedziela, mam dużo pracy brak koputera, proszę o pomoc!!

Może być to licencja do XP Pro bez SP albo pobrałeś wersję Home i klucz będzie nie pasować

Co mam zrobić jestem bez wyjścia ;/…

nawet nie znam źródeł do pobrania, boje się też by nie mieć żadnych syfów…

Niby to do doowego użytku ale sama świadomość pirat, nielegalnie nie wiem dlaczego ale przeraża mnie i się boje mam swoje problemy nie chcę więcej, a w sieci nie mogę znaleźć odpowiedzi każdy pisze inaczej, najgorsze że nie mogę znaleźć systeu do tego laptopa dedykowanego najlepiej

Wiem, jak to bywało dawniej. Dell razem ze swoimi laptopami dawał brandowane płytki z XP (czytaj: nieco zmodyfikowane - instalator zgrany od razu z kluczem oraz Dellowskie wpisy w menu Start, licencyjnie only for dell). Dlatego dostać taki XP sieci i tak byłoby ciężko. Możesz uderzać do della, ale efektu nie gwarantuję. Generalnie licencja MS jest taka, że możesz zainstalować system z innego nośnika, jeśli jest oryginalny. Oczywiście uwzględniając wersję systemu - jak licencja jest na Home, to na Home. Następnie do podmiany numerów seryjnych jest oficjalne narzędzie MS - Microsoft Windows Key Update Tool. Niemniej licencja Windows jest jak spaghetti - pokrętna. Dlatego miast dumać, naprawdę najlepszy wyjściem jest kontakt z MS (ja informacje o instalacji z innego nośnika jeśli jest legalny i adekwatnego do licencji przekazuję stąd, iż otrzymałem je właśnie z helpdesku Microsoft Poland).

Kupiłem kiedyś płytę do mojego Della na Allegro.Wersja OEM przeznaczona do Della.

Używam “Key Update Tool” do podmiany klucza na ten który mam na naklejce licencyjnej.

Przed chwilą patrzyłem na Allegro i nikt nie oferuje płyt OEM WinXpPro do Della.

OEM nie można prawnie wg. licencji zakupić bez OEM’owego sprzętu. Czyli sama płytka OEM bez sprzętu - ciągle no way. OEM jest przywiązany do sprzętu i z natury niedostępny dla usera detalicznego, toteż…

W skrócie - albo zakup BOX, albo kombinowanie na pograniczu licencji… Lub Linux, co dobrze wiesz.

Można czasami znaleźć takie płyty ale to rzadko,spróbuj poszukać wśród znajomych lub na internecie ale nie namawiam

Chyba znalazlem rozwiazanie

wszedlem na strone dell wpisalem service TAG i informacje o orginalnym sprzecie tego modelu, po za tym ze mam 2 gb ram bo powiekszylem to wyskoczyl mi system huraa

pisze natomiast tak

SYSTEM OPERACYJNY : POLISH WINDOWS XP PR

6NOSNIK : POLISH WINDOWS XP PRO SP2 RECOV

nic wiecej, wiec jaki system winienem zalatwic by to zaczelo dzialac ?

to samo z sterownikami

pobieraz Pilne i zalecane oraz opcjonalne te nie zaznaczone nie? czy raczej wszystkie od a do z pobierac ?

Rozumiem ze po wpisaniu klucza system bedzie orginalny jesli dopasuje tego windowsa z informacji na stronie della?

tak będzie oryginalny i czy ten plik jest w iso?

Wlasnie ide poszukac po znajomych aby zainstalowac to z orginalnego nosnika…

czyli musze szukac xp professional sp2 ? i musi dzialac jak rozumiem?

tylko co z sterownikami cholerka bo wpisuje service tag ale jest tam ich kilka rozne wersje i nie wiem co tak naprawde pobrac ;/

co do windowsa to tak Xp pro sp2

a co z sterownikami ? pobierac wszystkie jak leci ? czy jak bo tego na prawde nie rozumiem, co powinienem pobrac aby nie za smiecac systemu

Dodane 19.03.2012 (Pn) 14:03

na naklejce nie pisze sp2, tylko sam windows pro nie wiem czy jest to roznaca?

Jak byś miał np:pro z sp3 może klucz nie działać zależy z którego roku masz licencje np:2005

ogolnie wszedzie pisze ze laptop jest z 2005 moze skopiuje to co mi wyskoczylo na stronie dela z mojego service tag

Podsumowanie systemu


Kod serwisowy: 8SXXXXX

Model komputera Latitude D610

Data wysyłki 2005-06-06

Kraj Polska
6SYSTEM OPERACYJNY : POLISH WINDOWS XP PR

6NOSNIK : POLISH WINDOWS XP PRO SP2 RECOV

czyli ten SP 2 musi dzialac po wpisaniu kodu ??

tak no musi i powinien działać miałem podobną sytuacje tylko że z Home

nie dziala, niestety

Piszesz co chwilę o naklejce ale nie wiemy jakie informacje są na niej zawarte.

Czy jest tam napis Dell albo OEM?

Bez tych informacji możemy tylko gdybać co robić.

Wersja SP1,SP2 czy SP3 nie jest istotna dla legalności.

Sam mam Della i trochę miałem do czynienia z tym problemem.

Pisze tak jak w 1 poscie

Windows XP Professional

a pod spodem grobymi literami DELL tlustym drukiem

potem jest klucz itd

Czyli licencja jest od Della i pewnie OEM

Pewnie tak ale co w takim wypadku zrobic?