Windows XP Pro nie widzi pendriva

Po zainstalowaniu autopatchera windows nie widzi pendriva,czytnika kart. Inne urządzenia np. zewnętrzny dysk usb anypack są widziane przez system. Mam pytanie czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu czy też należy przeinstalować system?

Nieśmiertelny, “boski” Service Pack 2 trzeba zainstalować!

autopather dziala tylko wtedy gdy bedzie zainstalowany SP2 a więc to nie to.

OT kosmos.

Przeinstaluj USB jak w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

Dziękuję za pomoc.Zrobiłem wszystko wg Twoich rad, ale dalej jest ten sam problem.Inne urządzenia podpięte pod usb są widoczne a pendrive nie.System wykrywa go gdyż mam w dolnym pasku że jest zainstalowany.W linuxie jest ok.

Dodatkowo spróbuj to:

Na początek wskazane aby mieć podłączoną do komputera klawiaturę lub mysz PS2 aby poprawnie odinstalować porty USB.

W związku z tym że XP nie wyświetla wszystkich zainstalowanych urządzeń w menadżeże urządzeń,nawet po wybraniu opcji Pokaż ukryte urządzenia musimy utworzyć zmienną środowiskową.

Czyli wyświetlamy Właściwości naszego komputera i przechodzimy do zakładki Zaawansowane. U dołu tej karty klikamy przycisk z napisem Zmienne Środowiskowe. W nowym oknie,w dolnej sekcji o nazwie Zmienne Systemowe klikamy przycisk Nowa,po czym w polu Nazwa zmiennej wpisujemy devmgr_show_nonpresent_devices, zaś jako Wartość zmiennej – wpisujemy 1.Zatwierdzamy zmiany,klikając OK.

Przechodzimy do menadżera urządzeń i zaznaczmy opcję Pokaż ukryte urządzenia i teraz mamy pokazane wszystkie zainstalowane urządzenia w komputerze. UWAGA proszę nie usuwać z menadżera nic czego nie znacie.

Teraz usuwamy lub odinstalujemy urządzenia w zależności jaki mamy problem,skupimy się na problemie urządzeń typu MP3,MP4,Pendrive,Dyski zewnętrzne USB:

Czyścimy sekcje menadżera z wpisów zgodnie z tym co poniżej:

Urządzenia USB mają być wypięte z gniazd USB komputera,oprócz klawiatury i myszy jeśli takie posiadamy.

rozwijamy gałąź Stacje dysków i usuwamy/odinstalujemy wszystko oprócz naszego dysku/dysków – zostają tylko wpisy dyskowe dysków twardych.

rozwijamy gałąź kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i usuwamy/odinstalujemy wszystko – ma być pusto,restart komputera i system ponownie zainstaluje USB w wersji 1.1 lub 2.0 – dla USB2.0 musimy posiadać system XP z SP2 lub XP z SP1 plus sterowniki do USB 2.0 producenta naszej płyty głównej,w przypadku innych systemów musimy zainstalować stery do USB 2.0 do naszego systemu,należy pamiętać że sterowniki do USB1.1 posiada system.

Po restarcie systemu sprawdzamy czy wszystko gra w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej i reszcie.

Po tym zabiegu wsadzane urządzenia USB będą się instalować automatycznie lub trzeba je zainstalować ponownie. Czyli może być potrzeba przeinstalować drukarkę USB,modem USB/inne – wiele urządzeń zainstaluje się jednak ponownie automatycznie.

Chyba jednak będę musiał przeinstalować system.Próbowałem wg w/w instrukcji ale problem jest ten sam.Dalej system nie widzi pendriva.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.Marek

A sprawdź Pendrive na innym kompie czy go wykrywa.

TAK WYKRYWA i WYKRYWA NA MOIM KOMPIE POD LINUXEM.

Nie krzycz,popraw,opcja zmień.JNJN

A zobacz czy jest pen w zarządzaniu dyskami,może zmiana litery coś da,może format.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=41303

Faktycznie z linuksem nie doczytałem.

Problemem moze byc zbydt duzo sprzetu podlaczonego do USB lub jakies jedno ktore go zbyt obciąża np. drukarka.

O ile to mozliwe sprobuj odlaczyc niepotrzebne urzadzenia usb.

To nie jest przyczyna, system nie widzi go bez względu na ilość podłączonych urządzeń pod usb.Próbowalem zmienić nazwy, ale jest ten sam rezultat.We właściwościach ma 0.

Złączono Posta : 03.10.2006 (Wto) 21:12

Jak narazie nie udało mi się rozwiązać w.w problemu.

System nie widzi po podłączeniu pendive [podłączłem rózne] jak i czytnika kart.[to w odpowiedzi na sugestieJNJN].

Mam jeszcze pytanie czy przeinstalować cały system czy tylko naprawić.