Windows XP pro OEM & BOX

Witam!

Zastanawiam sie nad zakupem oryginalnego XP Pro w jakiejs dobrej cenie weic rozglądnołem sie na allegro sa XP pro po 189zł link

http://allegro.pl/item265817692_windows … od_ss.html

ale dziwi mnie ta sytuacja ze sa dołanczane do innych komputerów a sprzedawane twiedzi ze mozna je bezproblemu instalowac na innych kompach i na innych takich podobnych aukcjach pisza ze wersja oem nie zapisuje konfiguracji sprzetowej i mozna ja instalowac na innych.

I chcialbym sie dowiedziec jak to dokładnie jest z tymi wersjami OEM a BOX i OEM Dell ktora wersja da sie instalowac bez problemów na innych kompach a ktora da sie tylko na jednym i co potem jezeli chce sie ja zainstalowac na innym kompie a nie da rady z powodów licencji ?

Pozdrawiam

Wersja OEM jest (zazwyczaj) dla jednego komputera i dostajesz ją od razu z komputerem i instalacja na wielu sprzętach jest poprostu nielegalna a co do BOX to możesz ją instalować ta tylku kompach na ile masz licencji np: 1,2, 5itp.

a ta wersja ktorej podalem link to jest legalna po zainstalowaniu czy nie i cyz moge zmienic konfiguracje w przyszłosci?

Jest legalna al tylko jeśli zostanie zainstalowana na komputerze firmy DELL sprzedawanym z pakietem Windows (ale to nie problem, bo to trudno udowodnić), najważniejsze, że MUSI to być komputer DELL-a.

Jakbyś kupił tego kompa - to tak

Ktoś wciska kit

no to u mnie nie bedzie to bo ja mam skladaka

a co byscie polecali XP pro czy Vista Home Premium bo ceny sa prawie takie same

Asus P5b-e

e6300 c2d 1.86

2x512 geil 800 mhz

250 gb dysk

GF 7600 Gs Galaxy

Ja bym wybrał Viste.

a jak z aplikacjami nie bedzie problemów ? i czy bedzie stabilny jak uruchomie jakis program pamiecio zerny i co wybrac Vista Home 64/32 czy Vista Home Premium 64/32 ?

Poczytaj o tym Windowsie z Allegro i dobrze się zastanów:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 39#1344539

Witam, pozwólcie, że podepnę się pod wątek. Zamierzam zakupić windowsa xp podobnie jak damian150. Moje obawy dotyczą legalności oprogramowania OEM dedykowanego dla komputerów DELL, a operujęcego na składakach wszelkiej maści. Sprzedawcy oferujący takie windowsy najczęściej dorzucają jakąś część sprzętu z dedykacji. Czy to rozwiązuje problem?

Pozdrawiam

Nie rozwiązuje - wyraźnie jest napisane (najczęściej) że Windows jest do sprzedaży wyłącznie z NOWYM systemem DELL i już jest zainstalowany na komputerze. Kup se zwykłego OEMa, a nie kombinujesz gdzie wiadomo że z tymi Dellami coś jest nie tak…