Windows XP Pro. x64

Czy ktoś miał przyjemność testowania tego systemu ?

Teraz pobrałem sobie Triala ze strony MS ale może ktoś już go testował?

Pozdrawiam !

System działa szybciej od zwykłego XP, jest stabilniejszy(robiony za win 2003 a nie na 2000) i po angielsku( można podobno jakoś spolszczyć za pomocą MUI).

Trzeba znaleść odpowiednie sterowniki( ja wciąż nie znalazłem od radiówki :frowning: ).

Trochę więcej ramu pobiera, lecz gry działają mi trochę szybciej( subiektywna opinia).

System pokazuje prędkość przy 64bitowych aplikacjach(policz sę na kalkulatorze 40000!), ale i odpalenie zwykłych 32bitowych aplikacji nie stanowi dla niego problemów. Usunięto z niego obsługę 16 bitowych programów, lecz teraz nie powinno to stanowić problemu.

Nie wiem czy znajdziesz MUI do Windowsa x64 :slight_smile:

h20331.www2.hp.com/Hpsub/cache/286707-0-0-225-121.html

Przynajmniej nauczysz się języka :smiley:

To nie problem…

Chodzi mi o to jak ze stabilnością i codziennym użytkowaniem :slight_smile:

To jest jądro Windows Server 2003, to musi być stabilne :smiley:

Według mnie system warto instalować gdy nie używamy poważnych, dużych aplikacji (ani gier) na technologię x86, gdyż używanie takich programów wiąże się z (niekiedy) dużym spadkiem wydajności.

w testach (gazeta next) na xp64 spadek wydajności wacha się 1-5% w grach (choć u mnie chodzi szybciej o 1-3%).

Przy aplikacjach nie widać różnicy. Możesz go wykorzystywać jak 32bitowy system.

Problemem może być niektóre aplikacje integrujące się z systemem.

Co do stabilności system nie zawiesił się ani razu (mam go od 9 miesięcy). :slight_smile:

Powiem czego używam, będzie łatwiej :slight_smile:

Utorrent

Aimp / Foobar2000 / Wiamp

SubEdit Player / BestPlayer 2

FireFox2

Ashampoo Burning Studio

Noteoad ++

I to wszystko :slight_smile:

Z takimi programami nie będzie żadnego problemu pod xp x64. W szybkości też nie dostrzeżesz różnicy.