Windows XP problem z bootowaniem

Witam mam problem z sformatowaniem laptopa Dell c810… Ustawilem botowanie CD jako pierwsze pozniej dysk a pozniej dyskietka… i gdy jest napis , Dowolny klawisz spowoduje rozruch dysku CD , to naciskam spacje i plyte czyta dysk pracuje ale dalej jest cisza nic sie nie dzieje tylko ten napis jest caly czas prosze o pomoc…

Dodane 04.06.2013 (Wt) 21:57

Dodam ze aktualny system na tym laptopie to ubuntu…

hmm trudno stwierdzić;]

przyczyn może być masa;]

płyta trafiona źle nagrana ? chyba że jest oryginalna?

ustawienia w biosie prawdopodnie musisz zmienić na IDE;]

Do sformatowania dysku użyj GParted live CD/DVD/USB

P.S. Windows nie rozpoznaje partycji ext3/ext4, na których stało Ubuntu.

Zrobilem nowa partycje GParted i mam czysty dysk ale teraz gdy wkladam plyte z windowsem to nie wyswietla mi sie napis Dololny klawisz spowoduje rozruch Cd a wczesniej sie pojawial… tak jak mowilem wyzej… prosze o pomoc. PS: jak zmienic ustawienia w biosie na IDE…?

Nie wiem jaki masz BIOS więc szczegółów poszukaj w instrukcji (znajdź opcję w stylu Integrated Peripherals - On Chip ATA Devices bądź podobną).

Hej,

Ewentualnie w czasie startu komputera - gdy wykonywane są procedury POST - powinien pojawić się komunikat, którym klawiszem można uruchomić menadżera rozruchu, w którym możliwe jest wybranie, z którego napędu ma w pierwszej kolejności startować system - w wielu laptopach służy do tego przycisk funkcyjny F10 lub F12.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nadal nic z tego cały czas to samo… Nic nie pomaga proszę dalej o POMOC! …

Uruchom GParted i daj screena, jak wygląda Twój dysk.

Hej,

A co z tym? Jaka to płyta? Może faktycznie jest źle nagrana i stąd problem?

A udało się w ogóle wywołać menadżera bootowania?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Płyta była uszkodzona od Windowsa wszystko już działa dzięki za pomoc do zamknięcia.