Windows XP, problem z Driverami do kary graficznej

Witam,

Moja siostra ma problem kompem. Kupiła go (nówkę) jakieś 2 miesiące temu. Mieli wgraną Vistę (nie wiem dokładnie którą) i do czasu była z tego zadowolona. Po rozmowach ze znajomymi, jako ,ze jednak z biegiem czasu z Visty przestała być zadowolona, postanowiła przejść na Windowsa XP Professional.

I tu zaczyna się problem - dotyczący chyba karty. Bez sterowników, owszem wszystko działa, władowałyśmy codeci Audio, można oglądać filmy itd, tylko okna przewijają się bez płynności. Wiec jasne było, że trzeba zainstalować drivery. Znalazłyśmy odpowiednie sterowniki (dla tej karty: nVidia GeForce 8200 i dla tego systemu! !!

Próbowaliście zainstalować te sterowniki?

http://www.downloadsource.net/21/NVIDIA … XP-32-bit/

Tak. Stąd też i ze strony nVidii. Przeszłam już to i owo z własnym kompem, ale nigdy nie miałam takiego czegoś, jak ma siostra.

Brałam właśnie takie stery z różnych źródeł - ciągle to samo :frowning:

A spróbuj “ręcznie” zainstalować stery.

Tj. wypakować instalator i w menadżerze urządzeń ręcznie wskazać plik *.inf.

OK, spróbuję - dzięki

Jak to nie pomoże to:

  1. Ściągasz z tej storny Driver Cleaner 3.3

  2. Instalujesz go.

  3. Usuwasz te dziwne sterowniki nVidii, które wgrałaś z panelu sterowania>dodaj/usuń programy (chyba, że je już tak usuwałaś)

  4. Restart kompa

  5. Uruchamiasz Driver Cleaner, wybierasz firmę nVidia i dajesz clean.

  6. Restart kompa

  7. I tutaj powiem Ci, jak mi odpowiesz, czy to jest Notebook :wink:

Nie, to stacjonarka.

Wszystkie rady wypróbuję dopiero w sobotę, bo dopiero wtedy będę u siostry - za każdą radę jestem wdzięczna! !!

No to skoro to stacjonarka:

  1. Ściągasz z tej strony Driver Cleaner 3.3

  2. Instalujesz go.

  3. Usuwasz te dziwne sterowniki nVidii, które wgrałaś z panelu sterowania>dodaj/usuń programy (chyba, że je już tak usuwałaś)

  4. Restart kompa

  5. Uruchamiasz Driver Cleaner, wybierasz firmę nVidia i dajesz clean.

  6. Restart kompa

  7. Pobierasz te sterowniki :slight_smile:

  8. Instalujesz

  9. Restart kompa.

A ten błąd z kolorami i rozdzielczością dzieje się na Viście i XP czy tylko na XP?

Jak coś nie będzie grało to pisz :slight_smile:

OK, dam znać jak tylko będę mogła w weekend podziałać.

A te cyrki dzieją się tylko przy XP.

Vista pod tym względem była OK, tylko po prostu siostrze bardziej pod wieloma względami funkcjonalności odpowiada XP. Poza tym tylko ten system mamy. Vistę wklepali w sklepie nie pytając siostry i szwagra o zdanie.

Dodane 30.03.2009 (Pn) 10:15

OK, komp chodzi jak złoto. Dzięki za pomoc! !!

Pozdrawiam