Windows XP Problem z instalacją, czarny ekran

Cześć. Mam problem z moim Windowsem XP. Pracuję aktualnie na Windows 7 i chciałem zainstalować sobie XP, żeby uruchomić parę starych programów i gier. Wirtualizacja nie wchodzi w rachubę, bo nie obsługuje grafiki 3d.

Stworzyłem nową partycję i jazda.

No więc włożyłem najpierw płytkę z XP Pro. Wybieranie partycji, akceptacja licencji, kopiowanie plików i restart. Do tej pory wszystko normalnie.

Po restarcie wyświetla się “dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD…” no więc czekam i jak pojawią się wszystkie kropki to wraz z nimi w losowych miejscach na ekranie pojawiają się jakieś znaki w różnych kolorach (#F00, #F0F) i konieczny jest restart kompa.

To samo w XP Home, tylko mniej tych znaków i są zielone.

Gdy wyjmę płytkę instalacyjną to zostaje mi tylko patrzeć na czarny ekran z mrugającym kursorkiem.

W tym momencie pozostało mi tylko wziąć płytę z W7 i reanimacja systemu.

Odpaliłem Virtual PC i zainstalowałem na maszynie XP Pro z tej samej płytki. Wszystko było ok, więc odinstalowałem dla pewności wszystkie zbędne sterowniki i rozpakowałem VHD na partycję na moim “realnym” dysku.

Parę komend bcdedit i już zrobiłem boot na XP.

Boot.ini zmodyfikowałem, działa dobrze, nie wyskakuje żaden błąd hal.dll czy coś w tym stylu.

Teraz mam problem: System [XP] nie startuje. Pojawia się ekran bootowania i zaraz po nim BSOD z informacją o stopie 0x7, albo 0x7B. Czyli coś ze sprzętem, a sprzęt jest dobry ;D Więc podejrzewam, że to coś w konfigu systemu, albo złe sterowniki.

Pomoże ktoś? :smiley:

Przepraszam, że tak obszernie :stuck_out_tongue:

Albo znacie może jakiś inny dobry sposób, aby zainstalować xp?

O błędzie 0x7B

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms795508.aspx

To akurat już zdążyłem przegrzebać, ale dzieki anyway ;D

Spróbuję jeszcze przytaszczyć inny dysk i na nim zainstalować…

  1. Zawsze instaluje się najpierw stary system, potem nowszy i nie jes to obojętne!

  2. Mam BARDZO stare (np. 6-letnie) programy i gry i WSZYSTKIE chodzą na W7!