Windows XP problem z łączeniem sieci bezprzewodowej

Zawsze możesz je przypisać ręcznie w połączeniach sieciowych. Klient DHCP w usługach działa i jest ustawiony na automatyczny start?

Jestem jeszcze żółtodziobem i nie do końca wszystko obczajam. Nie wiem jeszcze, jak ręcznie je przypisać. Nie mam napisanej bramy domyślnej i serwera DNS, a na laptopie mam to uzupełnione i wszystko dobrze działa jak mam tam napisać te informacje,bo zakładam, że raczej są potrzebne.

Dałem ci podpowiedź, że zmieniasz w połączeniach sieciowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/change-tcp-ip-settings#1TC=windows-7 Tutaj poradnik dla win7, ale z XP podobnie jest. Ustawiasz wszystkie parametry tak jak na laptopie poza IP które dajesz numerek lub dwa większe.

Wpisz też w oknie Uruchom…

  xp_start_uruchom.gif

polecenie services.msc i sprawdź czy na liście masz usługę klient DHCP uruchomioną i ustawioną na automatyczny start razem z systemem.

DHCP jest uruchomione, mam uzupełniony adres fizyczny, adres IP i maskę podsieci, a puste są pola brama domyślna i serwer DNS i WINS i rozumiem, że te informacje mogę na ślepo przepisać, no nie?

Wszystkie pola na pierwszej zakładce poza ewentualnie drugim DNS muszą być wpisane.

Dałem radę! Problem był w tym, że na komputerze nie było ustawionych zabezpieczeń sieci, a na routerze były zabezpieczenia i komputer całkiem zdurniał. Dziękuję za cenne porady.