Windows XP problem z łączeniem sieci bezprzewodowej

(Lukasz Oslak) #1

Witam.

Mam problem z połączeniem się z siecią bezprzewodową. 

A o to moja sytuacja:

mam w laptopie połączenie internetowe które udostępniam za pomocą karty wifi (laptop w moim przypadku działa jako router). mogę się z tą udostępnioną siecią łączyć ze smartfonów, z komputerów z Win 7 i 8.1 ale nie mogę sie połączyć z Win XP. W oknie sieci bezprzewodowych pokazuje mi że moja sieć jest dostępna, klikając ją by się połączyć, łączenie trwa około 1 minuty po czym przerywa. 

Karta wifi w komputerze to: linksys wmp54g

(KAZDAN63) #2

Szyfrowanie klucza ?

(Longhorn2009) #3

Spróbuj zmienić typ szyfrowania na inny np. na WPA/WEP, choć są mniej bezpieczne i wtedy sprawdź.

(tosiekbu) #4

Czy w XP jest zainstalowany dodatek servicepack 3

(Lukasz Oslak) #5

tak, jest zainstalowany SP3 

Zapomniałem dodać że sieć jest udostępniana za pomocą programu Virtual Router Manager

(Longhorn2009) #6

Więc spróbuj zmienić szyfrowanie, albo dla testu wyłącz całkiem i testuj.

(Lukasz Oslak) #7

gdzie mam zmienić te szyfrowanie?

(Longhorn2009) #8

W ustawieniach programu.

(Lukasz Oslak) #9

sieć jest zabezpieczona WPA2

(Longhorn2009) #10

Może spróbuj wyłączyć rozgłaszanie sieci, wtedy powinna pojawić się możliwość zmiany.

(Lukasz Oslak) #11

niestety w tym programie nie ma takiej możliwości. w opcjach jest tylko:

ssid

password

shared connection

(Longhorn2009) #12

Wybrałeś najmniej rozbudowany program do udostępniania internetu po wifi jaki jest, więc trudno aby cokolwiek więcej niż “on/off” w nim było. Przetestuj My WIFI Router, on powinien umożliwiać zmianę szyfrowania.

(Lukasz Oslak) #13

a jak w tym programie zmienić szyfrowanie? bo nie mogę znaleźć

(Longhorn2009) #14

http://www.mywifirouter.me/wp-content/uploads/2014/08/turn-pc-into-wifi-hotspot-windows-7.jpg Opcja sharing mode powinna być.

(Lukasz Oslak) #15

aaaaa dobrze bo ja miałem wersję 3.0

(sewer6) #16

Ja również mam kompa z systemem windows xp. Przymontowałem kartę sieciową TP-LINK WN751N, zainstalowałem sterownik, stan jest połączono, jakość sygnału znakomita, a nie mogę uruchomić żadnej przeglądarki. Zauważyłem też, że nie odbiera pakietów. CO ROBIĆ?!

(Longhorn2009) #17

A przy przewodowym połączeniu działa internet?

(sewer6) #18

Nie, nawet system nie widzi połączenia. Może to rzeczywiście jest kwestia Service Pack 3.

(Longhorn2009) #19

Sprawdź najpierw czy masz zainstalowane sterowniki do kart. SP3 też instaluj.

(sewer6) #20

Sterowniki są, SP3 już też. Problem tkwi w tym, że sieć nie przypisuje mojemu komputerowi adresu sieciowego.