Windows XP problem z ładowaniem pulpitu

Mam ten problem już od ponad roku,ale dopiero teraz postanowiłem się tym zająć.

Mianowicie,gdy włączam komputer wszystko idzie dobrze.Aż tu nagle niespodzianka,pulpit pojawia się bez ikonek.Same ikonki pojawiają się dopiero po dwóch minutach.

Za wszelkie rady serdecznie dziękuje.

Użyj RogueKiller z opcji skanowanie, koniecznie z opcji usuwanie, oraz z opcji naprawa skrótów. Użycie RogueKiller przywraca systemowe ścieżki dostępu, systemowe skróty i ikony, oraz funkcjonowanie paska uruchamiania. Pobierz z linka bezpośredniego dla XP na pulpit. Będziesz miał backup i logi z każdej czynności RogueKillera na pulpicie. Zrób restart i zastaniesz prawidłowe ikony na pasku. http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html

Daj tu linka z wklej.to, gdzie umieścisz skopiowaną zawartość logu z usuwania, czyli nr 2.

Dam Ci wszystkie:

 

http://wklej.to/9Ie7d

http://wklej.to/uMDR1

http://wklej.to/raCOo

Pousuwaj wszystko RogueK. Teraz w prawidłowym działaniu XP, service pack2 jest niewystarczający. Zainstaluj SP3. Być może, od razu będzie załatwiona sprawa z załadowaniem paska. Podaj, co masz zainstalowane. Pobierz http://portable.info.pl/zsoft-uninstaller-portable/ przyda Ci się i wybierz z menu plik, zapisz do pliku tekstowego i zapodaj tu listę zainstalowanych programow, a także wrzuć log z menadżera autostartu. To ma ccleaner w opcjach. Znajdziesz autostart i po prawej na dole jest zapisz. Często przydaje się też wiedza z zakładki ccleaner, autostart, zaplanowane zadania.

Czy to prawda,że service pack 3 jest tylko na 30 dni?

Nie, to jest darmowa aktualizacja.

Skąd w ogóle dowiedziałeś się takiej sensacji?

Chciałem to ściągnąć z tej strony,ale zawsze przed pobraniem czegoś czytam komentarze,a tam piszę,że to tylko na 30 dni.Ściągnąć z dobrychprogramów czy z czegoś innego?

To nie pobieraj. Uruchom internet explorer 8 i wklej tego linka w pasek adresu i od razu zainstaluj.

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=25129

Znaczy kliknij w pobierz, potem w uruchom.

Możesz w ie uruchomić też windows update z menu narzędzia. Samo wyszuka Ci SP3.

To jest obraz ISO, więc musiałby go najpierw nagrać na płytę CD.

Jak już pobierać, to sugerowałbym skorzystać z tego pliku: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=24

deFco247 w twoim linku pisze,że jest to program do zainstalowania na wielu komputerach i żeby przejść do innego.Co w końcu zrobić?

Ta wersja została stworzona z myślą instalowania na wielu komputerach, gdyż nie trzeba wówczas np. na 100 komputerach korzystać z Windows Update.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by używać z tego instalatora na pojedynczym komputerze.

Jak już jednak zostało wspomniane w Windows Update jest dostępny mniejszy plik do pobrania.

Ale rozumiem,że jeżeli ściągnę plik podany przez ciebie to nie będę musiał przechodzić jakiegoś trudnego procesu instalacji.

Nie, instalacja jest prosta.

To napiszę co się dzieje jak ściągnie.

Żadnej różnicy po zainstalowaniu SP3 cały czas muszę czekać 2-3 minuty,poza tym po włączeniu kompa za każdym razem wyskakuje kreator znajdowania nowego sprzętu.Co robić?

Kliknij panel sterowania, narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem, menadżer urządzeń - zobacz, czy przy którymś ze sterowników nie masz żółtego znaku zapytania.

W drugim moim poście w tym temacie prosiłem o spis programów i spis tego, co w autostarcie w dwóch zakładkach. Jest jakiś powód?

Znak zapytania mam przy kontrolerze multimediów.

 

Spis programów: http://wklej.to/16tJZ

 

Menadżer autostartu: http://wklej.to/R2SfX