Windows XP - problem z rozdzielczością (poszarpane ikony)

Witam.

Rodzicom szwankował już komputer więc przeinstalowałem im windowsa. Wcześniej mieli ustawioną rozdzielczość 1280x1024 ale elementy były nieraz za małe, a ja już nie korzystam z tego komputera więc ustawiłem im po instalacji 1024x768.

Ale teraz ikonki i kursor myszy a nieraz tekst jest poszarpany :((

zle_PNG_300x300_q85.jpg

monitor - samsung syncmaster 710n (17 cali)

karta - ati radeon x600 (wgrałem najnowsze sterowniki z 2010 roku chyba były :frowning: )

odświeżanie zmieniłem na 85 mhz

nie wiem czy to od monitora czy od karty :confused: :frowning:

kiedyś miałem monitor crt tez 17 cali i z ta rozdzielczością wszystko było cacy

proszę o pomoc :frowning:

a próbowałeś ustawić jakość kolorów w ustawieniach na 32bity lub więcej ?

Na monitorach LCD nie używa się rozdzielczości mniejszych niż maksymalna- zwana rozdzielczością natywną. Monitor LCD nie potrafi przecież wyświetlać 0,85 sztuki piksela, tylko całe piksele, dlatego masz “schodki”.

Nie chcesz schodków- zmień na rozdzielczość natywną i powiększ czcionki, ikony w systemie (tzw. DPI nie pamiętam gdzie to się w XP ustawiało, ale dojdziesz przez panel sterowania).

Swoją drogą nick “pixelmaster” powinien do czegoś zobowiązywać…

I już uprzedzam kolejne wątki. Tak, sposób radzenia sobie ze skalowaniem rozdzielczości niższej niż natywna może być różny w monitorach LCD od konkretnych producentów. Jedne z rozdzielczościami radzą sobie nędznie, inne jakoś próbują rozmywać krawędzie, ale efekt jest tylko średnio nędzny. LCD ma działać w natywnej i już.

Pokombinuj na niższych częstotliwościach. Potem zrób autokalibrację.