Windows xp problem z załadowaniem systemu

(Artur Maruszak7) #1

Witam. Mam problem z systemem na PC. Obecnie jest tam windows XP Profesional SP2 ,ale nie chce się uruchomić :confused: Wszystko staje na etapie wgrywania się XP podczas gdy ten zielony pasek "lata" bez końca i nic się nie dzieje dalej. Próbowałem wszystkie możliwe opcje z F8, tryb awaryjny itp. ale nic nie pomaga.Nadal występuje opcja wgrywania się zielonego paska do nieskończoności. Zrobiłem re-instal XP z formatem C i chodził 2 dni po czym znów nastąpiła wspomniana wyżej usterka. A więc szedłem dalej w myśl , że to wina XP.Zapożyczyłem inną wersję XP ,sformatowałem cały dysk i utworzyłem nową partycję specjalnie na XP , ale problem znów po 2-3 dniach nastąpił.Więc myśląc,że to wina dysku wygrzebałem stare pudełko z dyskietką startową 98 i przerobiłem znów partycję "fdiscem" i przeskanowałem wszystko "scandiscem".Następnie instal innej wersji XP i znów po jakimś czasie następuje problem z załadowaniem systemu.Wszystko staje na zielonym pasku podczas ładowania XP.

Wcześniej użyłem jeszcze programu WWDC i COMBOFIX ale problem nadal się powtarzał.

Nie wiem kompletnie co teraz mam robić :confused: Napięcia na zasilaczu są w normie. Mój sprzęt to:

Athlon 3200+ , Płyta GIGABYTE , Dysk SAMSUNG 250 SATA, Karta graficzna ZOTAC 9600 GT 512 MB + podłączone zasilanie, Zasilacz Mode Com Fell 350 II , Pamięć ram 512 DDR2.

Proszę o pomoc jeśli ktoś miał już podobny przypadek.

Dzięki.

(Azi) #2

Witam,

Przyczyną może być błędnie napisany sterownik któregoś urządzenia (najprościej odpinać/wyciągać po kolei wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne urządzenia, jeżeli masz takie).

Spotkałem się z takim "wydłużonym" startem XP-ka - pomogła wymiana taśmy od HDD - co ciekawe, u mnie prawidłowo zadziałała dopiero trzecia!!

Sprawdź napięcia w bios-ie, czy nie są za niskie i czy nie "skaczą" za mocno.

(Artur Maruszak7) #3

Napięcie są średnie ale nie są też za niskie . Taśme na hdd wymieniałem . Przeinstalowałem system i zobaczymy ile pochodzi teraz

(Duble2) #4

Nie zawsze taśma...To może być sterownik lub nawet virus...Ja bym tylko zastosował Reinstalke...A jak już Zainwestować w czas i ściągnąć sobie Hirens Boota nagrac na płytke...Zrobić obraz windowsa Ghost-em np: na dysk D i windows wstaje w 5 minut;)