Windows XP Prof. SP1, sterowniki do HP Pavillion dv6810ew

'wiem jak się robi obraz bootowalny :smiley: Zaznacza się taką małą opcję w NLite:) Zaczne robić to jutro bo dopiero jutro kupię nową płytkę. Dzieki jak narazie za pomoc. mam nadzieje że wreszcie się uda ![-o<

Powinno, bo już to parę razy przerabiałem i paviliony też tak instalowałem. Pożera czas ale warto, potem masz drivery pod XP do swojego kompa i satysfakcje, że co się nie da jak się da :smiley:

Pozdro.

a i jeżeli wybieram tam sterownik w Nlite to mam wybrać plik nvgts.inf ? i czy mam wskazać pojedynczy sterownik czy folder sterowników?

zawartość tego folderu wgraj najlepiej luzem ( nie pamiętam już czy w odpowiednie miejsce musi być wgrane )

ale wszystkie pliki są potrzebne, Windows sam wybierze najbardziej mu odpowiadający i po prostu zobaczysz dysk i dalej wiesz :slight_smile:

jak to samo być wgrał na dyskietkę i wcisnął f6 przy instalacji w celu określenia zewnętrznych driverów to plik txtsetup.oem zawiera listę sterów.

i Windows zapyta, który ma dograć ( czasem i 2 są potrzebne)

Ty jednak omijasz ten problem bo Windows sam załaduje je w pamięć :slight_smile:

ale mam wybrac jeden steownik czy folder sterowników? Moj laptop nie ma wejscie na dyskietki :]

to oczywiste, że nie ma stacji ( mówię o sytuacji gdy masz zewnętrzny FDD na USB )

Dograj pliki:

disk1

nvata

2x nvgts

idecoi.dll

txtsetup.oem

czyli wszystko co tutaj:

C:\NVIDIA\nForceWin2KXP\14.10\IDE\WinXP\sata_ide

no ale jak daje w NLite doraj sterownik tak? to tam wyszukuje tylko pliki .INF

no to spróbuj samo .inf jak mówiłem nie pamiętam dawno to robiłem :slight_smile:

■■■■ ! Płyta bootuje wszystko jest OK tylko dalej nie wykrywa mi dysku !!

ma ktos jakieś działające rozwiązanie? Męcze sie juz z tym od tygodnia:/

Panowie, byłbym wdzięczny gdybyśmy wrócili do meritum dylematu. Grafika, dźwięk i internet. Ostatnio starałem się zainstalować, no nic… Nie wyszło… Najpierw instalowałem chipset i tak jakby sterownika NIE zainstalowało, reszta sterowników jest chyba zależna od sterownika chipsetu, tzn. jeśli zainstalowałem sterownik chipsetu to reszta sterowników będzie funkcjonowała tylko wtedy, gdy jest zainstalowany driver chipsetu.

I z góry mówię, że mogę sie mylić, ponieważ z produktami Microsoftu nie mam zbyt wiele do czynienia.

A więc po wieeelu próbach instalowania XP na moim lapku dalej nic. :confused: Skorzystałem już z wieeelu sterowników SATA ,lecz żadne nie działają. Straciłem już koło 13 płytek CD i dalej nic:/. Ma ktoś te działające? I proszę byście nie mowili że trzeba przestawić pewne rzeczy w BIOSIE ponieważ nie mam takich funkcji w mym jakże zacnym BIOSIE. A więc prosze kolejny raz o pomoc. Ma ktoś w pełni działające sterowniki SATA do HP Pavilion DV6715ew z magazynem SAMSUNG HM160HI

(Intel® ICH8M Ultra ATA Storage Controllers) ?