Windows XP Professional strasznie długi rozruch

Witam!

Ostatnio zainstalowałem system Windows XP na moim laptopie Asus K50IP. System ma 2 dni jeszcze nie był połączony z internetem. Podczas uruchamiania system ładuje się wyświetla się pulpit i system przez jakieś 5 minut wczytuje pasek start. Moglibyście podać mi tego przyczynę?? Dodam jeszcze, że laptop był już wielokrotnie formatowany i ma już ponad 3 lata, więc możliwe, że coś jest z dyskiem. Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

Ile pamięci ma ten laptop ?,druga z możliwości to instalowanie i konfigurowanie aktualizacji.Dysk da się sprawdzić za pomocą programu Defraggler,sprawdzasz status dysku i wyświetla co informacje S.M.A.R.T,napis ok pozwala wykluczyć awarię dysku

Odradzam zmuszanie tego laptopa do pracy z Windowsem XP. Jest on wybitnie wykonany pod Windowsa 7. Temat systemów do tego laptopa był tu wielokrotnie poruszany. Szczerze radzę powrót do Windowsa 7.

Laptop ma 4 GB RAM procersor 2 x 2.2 Intel Pentium Inside. Dodam, że po instalacji system chodził normalnie, jak zainstalowałem sobie power iso to po ponownym uruchomieniu system się zaczął strasznie długo ładować i od tego zaczął się ten problem. :shock: Już odinstalowałem power iso i nadal jest tak samo :o

może takie coś się przyda odnośnie xp

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

tutaj odnośnie 7mki

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3175.html

Nowe laptopy są sprzętem praktycznie projektowanym pod nowe Windows.Nic poniżej Visty na nich nie zadziała,albo będzie się wieszać lub stwarzać problemy braku sterowników

Zainstaluj z powrotem 7 64 bit i będzie ok.

Skoro problemem był poweriso, to pewnie pozostało go niemało, skoro problem pozostał. W opcjach folderow odznacz < ukryj rozszerzenia znanych typów plików i zaznacz < pokaż ukryte pliki i foldery. Skorzystaj z wyszukiwarki systemowej i znajdź wszystko, co poweriso i usuń. Jak coś się nie da usunąć, to skorzystaj z takiego portable - Max_delete 1.1 - on przy restarcie usunie każdy zablokowany plik, jeszcze przed jego załadowaniem do systemu. Potem skorzystaj z JetClean z DP, który usunie wszystkie błędy ze ścieżkami dostępu, poczyści też rejestr lepiej, niż ccleaner i zrobi to równie bezpiecznie. Następnie, skorzystaj z wyszukiwania w rejestrze i usuń wszystkie poweriso.

Mnie wystarcza isobuster z zaznaczonymi wszystkimi rozszerzeniami w ustawieniach. Dajesz do isobustera i sobie kopiujesz. Odczyta wszystkie płytki i pliki. Obraz nagrasz programem burnaware free. Mam taki zestaw na win 7 i na pc z xp. Poweriso, też mi kiedyś przyblokował.

Temat do zamknięcia dzięki za pomoc :slight_smile:

Skorzystałem z przywracania systemu i cofnąłem system do stanu przed instalacją power iso i jest ok.