Windows xp professional x64

Witam wszystkich. Ściągnołem sobie darmową wersje na 360 dni Win XP Prof. X64 jak się nie myle jest to wersja beta. Powiedzcie mi czy warto teraz instalować ten sysytem czy jest to jeszcze troche zawcześnie. Chodzi mi głównie o programy typu zabezpieczające takiej jak firewall czy antivirusy. No i o sterowniki 64 bit czy już wszystkie firmy są wnie zaopatrzone. Bo sam system zainstalować to nie problem a co z oprogramowaniem do niego??

Z tego co wiem to niektóre gry nie chodzą dobrze [lub wcale] pod tym systemem. Oczywiście jest on wart zainstalowania, ale równolegle z Windą XP - bo będziesz go miał na testy [porównania].

Kiedyś natkąłem się na forum, gdzie pisali że sterowniki do drukaer, skanerów nie chodzą. Osobiscie niewiem bo nie sprawdzałem.

Oczywiście masz racje że trzeba go zainstalować równolegle z Windą XP w formie testu bo najbardziej obawiam się o karte wbudowaną dzwiękową jest to Realtek ALC850 ona napewno nie obsługuje 64bit tak przynajmiej myśle że potrzeba by była wymiana dzwiękówki.

Nie chodzi o to że ona nie obsługuje, ale o to żeby miała stery które obsłuży ten procek…

Reszta to pestka…

No i jeszcze oże niestabilność systemu - wersja beta nigdy nie jest najlepsza… ale warto przetestować:)

No właśnie z tymi sterami może być problem. Bo do obsługi płyty typu chipset i procesor itd… stery mam na płycie orginalnalnej. Ale patrzyłem na stronie Asusa to do tej karty dzwiękowej tylko sa 32bit. ATI natomiast ma już do swoich kart stery do obsługi 64bit. A jak będzie natomiast wygladała sprawa jak bede chciał zainstalować sobie NORTONA ANTIVIRUS 2004 którego teraz posiadam oczywiście orginalny??

Jeśli komputer jest w miarę nowy to sterowniki są. Sam kupiłem Windows XP x64 jako system do pracy nad grafiką. Jeśli masz skaner Canona to zapomnij o jego używaniu. Canon olał klientów i nie wydał sterowników do WXP x64 i co ciekawe również zabrakło ich do 64 bitowej wersji Windows Vista. Windows XP x64 z tego co czytałem posiada jądro które zostało od nowa napisane dla Windows 2003 server, dzięki czemu można spodziewać się dużej wydajności i stabilności. Z grami puki co nie miałem problemu. Czasem tylko może pojawić się problem z wykrywaniem wersji Direct X przez grę bo nie wiedzieć czemu mimo że system posiada DX w wersji 9.0c to niektóre gry zachowują się jakby go wcale nie było.

nie pomyliło Ci się?? to jest wersja na 120 dni

to nie jest wersja beta, ale radze ściągnąć SP2, bo ona ma tylko jedynkę

system jest już dostępny od dłuższego czasu, nie ma problemów ze sterownikami do kart graficznych ATI i GF, także realtek Ci pójdzie (nie musisz szukać wersji 64 bitowej do dźwiękówki)

Brak jest sterowników do starych kart SoundBlastera i AverMedia (takich mających więcej niż 4 lata)

z antywiruów chodzi bez problemu AVAST bo sam używam, niektóre mają problemy, jeśłi chodzi o firewall to jest gorzej bo trudno znaleźć dobrze działającego

Panowie zobaczcie na daty mojego ostatniego postu

Także ponad dwa lata temu jak wchodził ten system były napewno takie problemy teraz to ja już wiem ze jest inaczej i była to napewno wersja testowa beta ściągnięta z microsoftu

pozdr…