Windows XP Proffesional - Odmowa dostępu podczas instalacji/


(Daryus1) #1

Witam, używam systemu Windows XP Proffesional od blisko 7 lat i pierwszy raz mam problem z błędem wymienionym w nazwie tematu.

Całe zamieszanie zaczęło się, na dzień dzisiejszy, około trzy tygodnie temu. Wtedy właśnie podczas próby otwarcia pliku w Gimpie pojawił mi się komunikat z odmową dostępu. Pomyślałem, że program w jakiś sposób się uszkodził, więc pobrałem najnowszą wersję. Uruchomiłem instalatora, a po chwili znów pojawił się wspomniany komunikat. W tym momencie zacząłem się nieco niepokoić. Spróbowałem odinstalować jakiś program poprzez panel sterowania, tak na próbę, i podczas deinstalacji ponownie pojawił się ów komunikat. Parę godzin zajęło mi przebrnięcie, przez porady ze strony microsoftu, które nie pomogły, po czym poddałem się i zainstalowałem system od nowa (format lekiem na wszystko :slight_smile: ).

Wszystko działało w porządku po reinstalu, jednak około tygodnia temu problem powrócił.

Niby mógłbym naprawić sytuację ponownym reinstalem, jednak jeśli problem ma mi się pojawiać z częstotliwością dwutygodniową, jaki to ma sens? Dlatego chciałbym poprosić o jakieś porady, sugestie jak naprawić ten problem i jak się go ustrzec w przyszłości. Zastanawiam się czy antywirus mi czegoś nie knoci w systemie (Eset ss5), może mam problem z dyskiem twardym i mi po prostu zaczyna "siadać" czy też podczas instalacji którejś łatki systemowej pojawił się błąd i wystarczy jakoś ją podmienić/uzupełnić.

Procesor Intel Core2duo 3,0

pamięć Kingstone 2x2GB 1333

płyta Asus p5k

karta Nvidia GF 9600Gt 1GB

dysk Segate ST3320620AS


(adam9870) #2

Podaj dokładną treść komunikatu albo wykonaj zrzut ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html i umieść go np. na http://vpx.pl/ albo http://www.fotosik.pl/


(Zloty35) #3

Zaloguj się na konto administratora i zobacz czy jet tak samo


(Daryus1) #4

Przepraszam, że tak późno odpisuję ale miałem nawał roboty w pracy.

@zloty35 na koncie administratora jest dokładnie taka sama sytuacja.

@adam9870 zrobiłem trzy screeny; pierwszy, mało mówiący, podczas próby instalacji MS Installera

yGPw.th.jpg

drugi podczas próby instalacji WinRara

t4LBO.th.jpg

trzeci podczas próby zainstalowania klienta do bety Smite

HtLhA.th.jpg