Windows XP - przekroczona liczba aktywacji

Witam.

Mam taki problem.

Mam legalnie zakupionego Windowsa XP Home. Przy kolejnej instalacji wyskoczył mi komunikat że liczba aktywacji przy użyciu tego klucza została przekroczona.

Podejrzewam że ktoś spisał mój klucz i próbował zainstalować u siebie. Mam certyfikat autentyczności na obudowie kompa. Co mam zrobić i co mi będzie potrzebne (jakie dokumenty) by uzyskać nowy klucz ???

Zadzwoń do polskiego oddziału Microsoftu

Co będzie potrzebne ???

Numer produktu i Klucz aktywacyjny.Ewentualnie ile razy go aktywowałeś.Faktura zakupu systemu.

Po trzech aktywacjach niezbędny jest kontakt i aktywacja telefoniczna (zwłaszcza prze znacznej zmianie sprzętu).

Po aktywacji telefonicznej możesz następne aktywacje przeprowadzać on-line.

Ja po aktywacji telefonicznej uruchamiałem aktywacje on-line już parę razy .

Ja na pewno aktywowałem 2 razy i pewnie ktoś za aktywował 3 raz. Problem polega na tym że nie mogę znaleźć paragonu zakupu. Poza tym mam wszystko. certyfikat, płytę , pudełko.

Zacznij od aktywacji telefonicznej, jeśli automat Ci jej odmówi - zainicjuj połączenie z konsultantem, oni żądają klucza, sprawdzają czy nie znajduje się na czarrnej liście M$ i podają nowy, wszystko odbywa się przez telefon, jak poproszą o jakieś info z paragonu to zadzwonisz później jeszcze raz, a póki co - może się okazać, że na połączeniu z automatem się skończy.

Mnie przy aktywacji telefonicznej nikt nie pytał o żaden dowód zakupu.

bzdura nie po trzech a po 19 aktywacjach. A poza tym jak zadzwonisz to babka zapyta się ciebie dlaczego przeprowadzasz aktywację i poprosi cię o numer licencji nie myl z numerem klucza , numer licencji jest poniżej klucza na nalepce.

tak jest przynajmniej przy xp pro ja ich zamęczałem średnio co 3 tygodnie od 4 lat aż w końcu zrobili tak że jak dzwonię na automat to aktywuje mnie bez problemu.

a gdzie to jest napisane ??

Podajcie koledzy numer telefonu do aktywacji.

ze stacjonarnego: 801308801 (koszt jednego impulsu)

z komórki: 225941999 (płatny wg stawek operatora)

Jest przecież darmowy numer do microsoft podany w oknie aktywacyjnym, trzeba tylko wybrać aktywacja przez internet i kraj

to trzeba było kupić wersje BOX,

A czy wymiana procesora na szybszy tej samej firmy spowoduje problem z kolejną aktywacją Windows 7 OEM czy tylko płyty głównej ???