Windows XP Recovery Cosole przy bootowaniu XP

Witam,

Gdy włączam kompa pokazuje mi się XP Home Edition i Windows XP Recovery Console…

Wcześniej tego nie było i nigdy z tego nie korzystałem, czy jest możliwość wyłączenia tego podczas bootwania systemu

Chodzi o to żeby nie pokazywała sie ta Konsola tylko żeby odrazu System XP się włączał ??

Podaj zawartość pliku boot.ini

Otwórz panel sterowania => system => zakładka zaawansowane => sekcja uruchamianie i odzyskiwanie =>przycisk ustawienia => sekcja Domyślny system operacyjny => przycisk Edytuj.

Otworzy się notatnik z plikiem boot.in

Ps. poczytaj http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=26

Jeśli nie chcesz by Ci się to pokazywało wejdź w mój komputer-właściwości-zaawansowane-uruchamianie i odzyskiwanie i zaznaczasz domyślny sysstem operacyjny lub kasujesz z pliku boot.ini wpis o XP Recovery Console (jeśli on tam jest, dlatego pierw podaj zawartość pliku boot.ini)

Witaj,

Plik z boot.ini wygłąda tak:

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT="Microsoft Windows Recovery Console" /cmdcons

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect
[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

Zapisz to.

Dzięki cosik_ktosik , problem rozwiązany

Mi terz sie wyświetla i Windows HE i XP Home Edition i Windows XP Recovery Console, można się dowiedzieć co to za consola i za co jest odpowiedzialna?

tacyer , Do naprawiania systemu http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=12

Nie wydaje mi sie zeby trzeba było sięgać aż tak daleko…

mi bez problemu problem się rozwiązał po twoim poście :arrow:

Dodane 20.02.2009 (Pt) 16:57

Dlaczego po każdym użyciu programu ComboFix , Windows XP RECOVERY CONSOLE dodaje się do boot.ini ?