Windows XP - restart przed pojawieniem się ekranu logowania


(Michalo2882) #1

Tak jak w temacie. Po kilkunastu sekundach ładowania systemu (bootloader) system się restartuje. Wiem, że potrzeba więcej informacji dlatego proszę o poradę jak zdiagnozować problem.

Piszę teraz z linuksa.


(Pan Ziombl) #2

zasilacz?


(Michalo2882) #3

Błagam, używam tego komputera od 3 (a może i czterech lat). Nie dawno nawet robiłem reinstalkę systemu. Paskudna sprawa dlatego nie chcę robić tego znowu. Mogę wejść w tryb awaryjny, na pewno gdzieś są zapisywane logi z uruchamiania, mylę się?


(Olixxx94) #4

michalo2882 , jakieś bluescreeny?


(Michalo2882) #5

Nie, absolutnie nic. Na tym komputerze jeszcze nigdy nie miałem bluescreena (zaskakujące).

EDIT: Wybrałem opcję "ostatnia działająca konfiguracja..." czy jakoś tak i teraz działa. Jednak jak znam moje szczęście co do tego kompa to jutro rano problem powróci... Okaże się.

EDIT2: W folderze All users znalazłem folder My Applications, w którym znajdował się podejrzany plik Tibia Client.exe. Na bank to jakiś syf, dlatego usunąłem go. Uruchamiał się przez Autostart a reset był przed zalogowaniem, więc to chyba nie miało nic wspólnego z awarią...

A jeśli chodzi o ten folder nie mogę go usunąć, gdyż system uważa, że jest folder... systemowy.


(Marcinxpd) #6

Najprawdopodobniej masz uszkodzoną kość RAM. Kiedyś miałem identyczny problem, usunąłem wadliwą kość RAM i wszystko "śmigało" jak należy :smiley:


(Michalo2882) #7

Przecież napisałem, że już działa.


(Pan Ziombl) #8

to chociaż powiedz co było


(Wektork) #9

robiłeś aktualizację ?