Windows XP sfiksował po awarii prądu

Witam.

Po wczorajszej awarii prądu z właściwości mojego systemu zniknęła zakładka Przywracanie systemu. Dodam że próba przywrócenia nie pomogła. Da się to jakoś naprawić bez reinstalacji systemu? Po kliknięciu karty nazwa komputera również pojawia się błąd.

Zauważyłem teraz że Windows nie wyświetla całego sprzętu tylko Pamięć RAM.

35363ac37859637dm.jpg

d2f2465e72a39ba9m.jpg

Przeskanuj partycje systemową chkdsk-iem najlepiej z konsoli odzyskiwania i z parametrem /r.

Na moje oko po awarii zasilania posypały się (niektóre?) pliki rejestru.

P.S. Tak sobie myślę… nie wiadomo, czy naprawa systemu plików nie popsuje czegoś jeszcze bardziej :-), tak, ze system w ogóle nie wstanie, wiec dla pewności zrób wcześniej kopię zapasową co ważniejszych plików i ustawień.

Uruchom kompa z płyty z windowsem i po zaakceptowaniu licencji wciśnij klawisz r. Metoda ta spowoduje, że instalator wrzuci windowsowi od nowa pliki systemowe pozostawiając pozostałe dane nie naruszone, czyli wszystkie programy, sterowniki i pliki na pulpicie i dysku c: nadal będą w systemie. Tylko pamiętaj, żeby po zakończeniu instlacji po pojawieniu się ekranu Windows XP - Zapraszamy zresetować komputer. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób uzyskasz z powrotem dostęp do starego konta…

Zrobiłem tak lecz tylko Przywracanie Systemu powróciło na swoje miejsce. Poza tym system strasznie potem mulił. Reszta pozostała bez zmian.

Użyłem również polecenia sfc /scannow ale i to nic nie pomogło więc postawiłem nowy system.