Windows XP się nie ładuje

Witam. Od dnia dzisiejszego mam problem z kompem. No więc rano włączyłem, wszystko działało ok. Jakieś 40 min. temu próbuje włączyć kompa…i się nie uruchamia. Ładuje się Znak Windows XP, kiedy ma dojść do momentu “ekranu powitania” komputer uruchamia się ponownie. To samo dzieje się za każdym razem. W trybie awaryjnym tez.

Sprawdzałeś F8 - Ostatnio znana dobra konfiguracja ?

Tak wszystkimi możliwościami.

A,tak na marginesie czy sprawca tego błędu może być plik .dll który znajduje się w Windows/system32? Bo ostatnio miałem alert o jakimś pliku .dll.

A czy jeśli włączę z płytka Windowsa,jest tak możliwość odświeżenia systemu nie tracąc danych?

KrzysztofTDI, możesz wykonać instalację nakładkową Windows i wtedy nie utracisz danych. Link http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-nakładkowa-windows-xp-t403086/

Pozdrawiam!

Bartek7000

Czyli jeżeli wykonam to wszystkie pliki zrobią się takie “jakby wyjechały z fabryki”?

Tylko jest mały problem ja mam Instalator SP1 a na kompie mam instalke SP3 Czyli mogę zrobić tak ze zainstaluje najpierw SP1 a potem jak wszystko zadziała to SP3?

Cześć, zanim zaczniesz dłubać w komputerze, otwórz jego obudowę i sprawdź czy na płycie głównej nie rozlały Ci się bateryjki bądź czy nie są spulchnione. Ile lat ma komputer?

Dobrym pomysłem było by odpalenie z płyty jakiegoś linuxa w trybie live i przetestowanie całego sprzętu czy coś Ci nie nawaliło.

Komputer ma ok. 6 lat.

Z obudową to jutro zobaczę.

A z linuxem to nie głupi pomysł, zainstaluje, przetestuje :wink:

Nie instaluj, odpal go z płyty/usb w trybie live, jest to dość częsty przypadek iż płyta główna nawala, sam miałem tego typu problem swego czasu.

Jeżeli nic dziwnego z systemem nie robiłeś nie sądzę aby od tak przestał Ci działać z powodu software, tym bardziej iż nie uruchamia się w trybie awaryjnym.

Właśnie się dowiedziałem ze brat coś kombinował w plikach. .dll.

I może jakiś plik podmienił :confused:

Wykonaj naprawę chkdsk, najlepiej z UltimateBootCD - wypal go na płytę, ustaw w tryb bootowania

Kliknij w “UBCD4Win” - czyli taki jak by “Start” --> Programs --> Disk Tools --> Diagnostic --> Check Disk, 

wybierz partycję i zatwierdź dwa razy “Y” 

 

sprawdź po całej operacji czy system uruchomi się poprawnie. 

 

Pzdr

Niestety, dysk został uszkodzony z 500GB zrobiło się 130GB. Jedynym wyjściem jest format.

Jeśli miałeś jakieś ważne dane warto spróbować je odzyskać, skoro nie to próbuj format. 

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Format juz wykonany, pogodzilem się już z stratą danych, dzięki panowie za pomoc :wink:

Pozdro :wink:

Temat możecie zamknąć.