Windows XP się nie włącza

Witam! Rano odpaliłem komputer, wszystko ładnie normalnie grało. Wyłączyłem go tak jak trzeba. Godzinę temu odpaliłem go normalnie, doszedłem do logowania do systemu i nagle wyskoczył niebieski ekran z jakims napisem typu: “Skontaktuj się z administratorem systemu…”. Wyłączyłem go na twardo. I teraz po odpaleniu wyskakuje mi aby wybrac Tryb awaryjny, system normalnie itp. Gdy biorę Uruchom system normalnie to komputer się zawiesza, jak Tryb awaryjny to działa… O co tu chodzi?

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Instalowałeś może jakieś sterowniki do czegoś? albo usuwałeś?

Pozdro,

Linkfan

Włączasz komputer, ustawiasz w BIOS-ie , by rozruch nastąpił z płyty,wkładasz płytę z instalatorem, reset i reinstalujesz system, bez formatu, żeby nie stracić niczego z partycji systemowej…

P.S - to ważne ,czy pamiętasz całą treść komunikatu ?

Nic nie instalowałem, tylko myszkę odłączyłem z USB, ale przedtem nigdy się przez to nic nie działo.

Nie pamiętam całej treści, bo był tylko przez chwilę. Tylko jedno pytanie, czy moge stracić wszystko z partycji? ;/

podaj tu na forum zawartość najnowszego pliku minidump, w tym celu użyj WinDbg z pakietu Debugging Tools for Windows

ewentualnie:

PPM na "Mój komputer"> "właściwości" > zakładka "Zaawansowane" > "Uruchamianie i odzyskiwanie" ... "ustawienia" > zaznaczamy "Zapisz zdarzenie do dziennika systemu" i odznaczamy "Wyślij alert administracyjny" oraz "Automatycznie uruchom ponownie"

i spisz dane błędu z bluescreen’a

Teraz już nawet awaryjny się nie odpala, i co teraz?

Wkładając płytkę XP, po załadowaniu się plików wyskoczyło, że instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze bla bla i zostaje tylko zakończenie instalatora? :confused:

Nie podałeś konfiguracji komputera. Zakładam że masz dysk SATA to musisz dograć sterowniki kontrolera SATA do instalatora.

Instrukcja http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=2794