Windows XP się nie wyłącza

Hej mam taki dziwny problem. Zainstalowałem wczoraj Windows XP Home Edition, następnie SP3, ale występuje pewien problem. Dość nietypowy ale już miałem z nim styczność. Otóż gdy chcę wyłączyć komputer i klikam przycisk “Wyłącz komputer” on się zawiesza. Jest klepsydra zamiast kursora i nic nie działa (klepsydrą mogę poruszać). Jak kliknę guzik power zaczyna się wyłączać (zapisywanie ustawień itp.) zatrzymuje się na niebieskim ekranie z napisem “Trwa zamykanie systemu Windows…” i tak cały czas. Jedynie da się go wyłączyć przytrzymując guzik power. Ten problem miał też kolega na dużo lepszym sprzęcie (wtedy bodajże to był XP Pro), z tym że on zrobił formata i mu działało. Proszę o pomoc, i z góry dzięki.

PS -System jest oryginalny, sprzęt mój to:

Windows XP Home Edition SP3|Ram 2x1GB DDR|Procesor Intel Pentium 4 2,80GHz|Karta Grafiki ATI Radeon 9600 PRO

Dodane 07.05.2011 (So) 12:11

Teraz mi się przypomniało że pobieram Service Packa do XP Pro czy to może stanowić problem :?:

może jakiś program ciągle działa

instalowałeś coś przed sp3 albo zaraz po

to może być sterownik do jakiegoś urądzenia, sprawdź w menedżerze urządzeń

Opcja “Przywracanie systemu”, wyczyści Twoją działalność i może pomóc.

Odinstalowałem sp3 i wziąłem przywracanie systemu, ponownie zainstalowany service pack i już się wyłącza. Dzięki wielkie =D>