Windows xp sp1- czy jest bezpieczny?

czy moge zainstalować win xp sp1 i wyłączyć aktualizacje? i nie bede miałwirusów? bede miał zainstalowanego Kaspersky Internet Security 06. czy sp2 jest konieczny i te wszystkie poprawki czy bez nich tez moze komputer dobrze działac i nie było z nim problemów. tylko nie piszcie ze sp2 to podstawa.moze ktos z was posiada win xp sp1 i nie pobiera aktualizacji wiec prosiłbym o wypowiedz.

a co ty się tak boisz tego sp2 ? :?

możesz sobie zainstalować sysa bez sp lub tylko z sp1

nie polecam wyłańczać aktualizacji !

one są właśnie po to by poprawić bezpieczeństwo i wszystkie inne błędy w systemie.

a to to już zależy od tego jak korzystasz z dobrodziejstw neta :stuck_out_tongue:

poprostu nie chce sp2 i chciałbym sie dowiedziec jak to jest z sp1. a dlaczego nie polecasz wyłączać aktualizacji?

bo łatki łatają dziury w systemie przez które mogą ci włazić robale na kompa :stuck_out_tongue:

proste ?

no ale na te robale mam przecież pakiet KIS 06!

Ja miałem Win XP Home Sp1 po 2 godź. siad przez wirusy nawet z nortonem 2006 :o

no i fajnie :slight_smile:

ale wiesz na nic ci najlepsze drzwi gdy ściany są dziurawe …

łapiesz ?

antywir firewal (drzwi) to nie wszystko system (ściana ) musi być szczelny i po to są te łatki i dlatego powinno się je instalować

to tylko moja rada

a ty rób jak uwarzasz :stuck_out_tongue:

bez przesady…

a moze ktoś ma z was win xp sp1?

Hm no pewnie w dużej mierze Ci, którzy mają lewe systemy nie instalują ani SP2, ani aktualek. Ja polecam zainstalować jednak Service Pack, ponieważ poprawia bezpieczeństwo.

Co do aktualizacji - to też warto, ale nie bezmyślnie, jestem zdania że trzeba zwracać uwagę, co tam winda chce sobie doinstalować. Osobiście nie instaluję wszystkiego hurtem, bo część tego dobrodziejstwa jest imho zwyczajnie zbędna. Najważniejsza jest w tym wszystkim Twoja głowa > jak nie będziesz uważał i dbał, żeby nie mieć syfu, to ani KIS, ani SP2, ani nic innego nie pomoże :slight_smile:

to w takim razie zainstaluje sp2

Nie wyłączaj aktualizacji to pierwszy stopień do piekła i problemów z kompem

ok ok dzieki

te aktualizacje to badziew microsoft wymysla je dla picu!przecież jak ktoś chce to i tak ci sie włamie do kompa włamują się do wielkich instytucji gdzie są 100razy lepsze zabezpieczenia!ja sam mam sp1 bez aktualizacji i komp bezproblemowo chodzi!

michalm92 nie chcę się wdawać w polemikę, ale od 2 grudnia postawiłeś 14 topików w “Bezpieczeństwie” :o

Tak to wygląda w praktyce ;]

Amen.