Windows Xp SP2 z arcavir i pada

Witam.

Zwracam się do was z wielką prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z moim kompem. Mam windowsa XP, 256 RAM. Kilka dni temu postanowiłem zmienić antywirusa z “antivir” na “arcavir 2007”. Zrobiłem to, gdyż “arcavir” dostałem od tpsa wraz z neostradą. Aby zainstalować “arcavir” musiałem ściągnąc i zainstalować “servicepack2” i uczyniłem to. Gdy już miałem to gotowe zainstalowałem swego “arcavir 2007” … i wtedy zaczęły się problemy. Przeskanował cały system i komp zaczął świrować: Internet chodzi strasznie pomału, uruchamianie się kompa i jego zamykanie trwa do kilkunastu minut, gdy ma wykonać kilka operacji to się wiesza, nie można nic zainstalować bo instalator windowsa przygotowuje sie tak długo, że albo się wyłancza, albo wiesza. Nie mam pojęcia co to możebyć, skanowałem go jeszcze AdAware ale nic to ni dało, tak samo Spybot’em. Zrobiłem log’a hijack’iem i proszę o pomoc

Najpierw automat:

Pobierz program SDFix

Wykonałem wszystko krok po kroku, a oto co otrzymałem w SDFix’ie

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 9:34

Wykonałem także log Combofix i oto co otrzymałem

Bardzo jestem ciekaw tego, co z tego wynika i oczekuję z niepokojem.

Dziękuję za to co już zrobiłeś dla mnie i proszę o dalszą pomoc

Wklej do Notatnika:

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Po tym nowy log z Combo

Tak więc wykonałem co mi napisałeś i oto nowy log z Combo, wykonany już po usunięciu C:\Qoobox

Wklej do Notatnika:

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Po tym nowy log z Combo

Zanim przepiszę najnowszy log z Combo, to chcę powiedzieć, że z moim kompem jest już coraz lepiej i aby było super to przesyłam log i czekam na dalsze wskazówki

zastanawiałem się nad tym kiedyś ale gdy to usuwałem nic się nie działo

Wklej do Notatnika:

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Po tym nowy log z Combo

Chyba za bardzo pochwaliłem wczoraj swojego kompa, bo lekko zamulał, ale dziś jest już lepiej.

Oto nowy log

Teraz już Ok

Skoro tak twierdzisz to super. Wielkie DZIĘKI za pomoc, już bałem się że bez formatu się nie obejdzie. Czyli teraz mogę spokojnie czynić w ten sposób http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580 tzn. optymalizacja i odchudzanie windowsa xp? Mam jeszcze jedno pytanie, jak uruchamiam neta, to pojawia mi się taka infromacja

Czy to nic groźnego?

Użyj programu HostsXpert i ustaw domyślne ustawienia plikowi hosts.

Tak możesz - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580